مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

تهیه نقشه‌های حدنگار برای اراضی دولتی

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از تسریع در تبدیل اسناد دفترچه ای سازمان ملی زمین و مسکن به سند تک برگ و تهیه نقشه های حدنگار برای اراضی دولتی کشور خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در اولین نشست کارگروه حدنگار از تسریع در تبدیل اسناد دفترچه ای سازمان ملی زمین و مسکن به سند تک برگ و تهیه نقشه های حدنگار برای اراضی دولتی کشور خبر داد و گفت: در سال های گذشته تحویل اسناد دفترچه ای اراضی دولتی به واحدهای ثبتی توسط ادارات کل راه و شهرسازی انجام شده و در جهت تسریع در فرآیند صدور اسناد مالکیت تک برگ، مقرر شد این موضوع با توجه به تاکید دستگاه های نظارتی تا حصول نتیجه نهایی پیگیری شود.

وی همچنین افزود: نظر به ضرورت اصلاح هندسی نقشه های اراضی ملی و دولتی تدوین دستورالعمل اصلاح هندسی در کارگروه های مشترک بین نمایندگان سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن به منظور ابلاغ دستورالعمل فوق به کارگروه مربوطه گزارش شود.

مالکی در خصوص تخصیص اعتبار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص تسریع در اجرای ماده ۹ قانون جامع حدنگار نیز اظهار کرد: بودجه لازم به تفکیک استان ها بمنظور انعقاد قرارداد با کارگزاران دارای صلاحیت واحدهای ثبتی در دست بررسی و ابلاغ است.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه در سراسر کشور بعضی از استان ها دارای مشکلاتی در روند اجرای قانون حدنگار هستند، اضافه کرد: مقرر شد مشکلات برخی استان ها احصا و در جلسات آتی کارگروه‌ که در آینده برگزار می شود با حضور روسای ادارات استانی بررسی و حسب مورد اتخاذ تصمیم شود.

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن تشکیل این کارگروه و برگزاری جلسات در جهت اجرای تفاهمنامه مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای اجرای قانون جامع حدنگار در سطح کشور و در راستای تثبیت مالکیت اراضی دولتی بالاخص در محدوده و حریم شهرها که متولی آن سازمان ملی زمین و مسکن است صورت پذیرفته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا