راه و شهرسازیمجله خبری

احداث 50 هزار مسکن در دستور کار قرار گرفت

به گزارش ساختمان آنلاین: دولت سیزدهم و شهرداری تهران در راستای طرح نهضت ملی مسکن از حدود یک سال قبل زمینه های تولید و عرضه مسکن ملکی و استیجاری برای گروه های کم درآمد را در دستور کار خود قرار داده اند.

در این راستا آنطور که سرپرست نوسازی شهرداری تهران گفته، شرایط مبادله تفاهمنامه همکاری مشترک با فعالان صنعت ساختمان برای تولید ۵۰ هزار مسکن فراهم شده و تا کنون ۹۰۰۰ واحد به مرحله امضای تفاهمنامه رسیده است.

اواسط تیرماه امسال، عبدالجلال ایری ـ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از برنامه اجاره داری حرفه ای به منظور ساماندهی بازار اجاره خبر داد. مطابق طرحی که مجلس و دولت تحت عنوان اجاره داری حرفه ای در دستور کار خود قرار داده اند شرکت هایی با خرید واحدهای مسکونی و اجاره دادن آنها یا ساخت واحدهای مسکونی با دو شیوه استفاده از اراضی شخصی و اراضی دولتی در حوزه اجاره داری حرفه ای فعالیت خواهند کرد.

از طرف دیگر بنیاد مسکن علاه بر سایر فعالیت های خود درخصوص مسکن روستایی، احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت را با همکاری شهرداری تهران بر عهده گرفته که تاکنون ۶۰۰۰ واحد به مرحله اجرا رسیده و طی یک ماه آینده ۴۰۰۰ واحد دیگر اجرایی می شود.

هنوز در این خصوص که آپارتمان ها پس از اتمام از چه طریقی واگذار می شوند صحبتی به میان نیامده اما ممکن است بخشی از آن به صورت استیجاری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

آنطور که حمیدرضا سهرابی ـ معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفته است، در این پروژه مشارکتی در برخی از واحدها زمین و ساخت از بنیاد مسکن و پروانه از شهرداری تهران و در برخی از پروژه ها نیز زمین و پروانه از شهرداری و ساخت برعهده بنیاد مسکن است.

بر اساس این گزارش ۳۰۰۰ واحد از ۱۰ هزار واحد مشارکتی بنیاد و شهرداری با ایجاد قرارگاه سازندگی مسکن در شهر تهران و در منطقه ۱۸ در حال احداث است که در اسفندماه سال گذشته کلنگ زنی شد و سه هزار واحد نیز در تیرماه سال جاری طی مراسمی با حضور رییس بنیاد مسکن و شهردار تهران آغاز شد. مقرر است تا چهار هزار واحد نیز در یک ماه آتی آغاز شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا