بورس و بازارمجله خبری

انتقاد نماینده مجلس از وضعیت نامناسب بازار اجاره مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  حبیب الله دهمرده اظهار کرد: اجرای قانون جهش تولید مسکن به صورت کلی بسیار مفید است اما متاسفانه در استان سیستان و بلوچستان به ویژه در منطقه سیستان با وجود قریب به 500 هزار نفر جمعیت اتفاق خاصی در حوزه ساخت مسکن رخ نداده و تنها تعدادی زمین در منطقه ای نامناسب برای این امر شناسایی شده است.

وی افزود: نهضت ملی مسکن و ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی، طرح بسیار خوبی بوده که به برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا در حوزه مسکن و در نهایت کاهش قیمت خانه کمک می‌کند اما نه در حدی که درباره آن تبلیغ شده است.

وی با بیان این‌که وضعیت اجاره بها مسکن بسیار نامناسب بوده و هیچ تناسبی با درآمد مردم ندارد به خانه ملت گفت: کارمندان و اقشار کم درآمد باید تمام درآمد خود را برای پرداخت رهن و اجاره کنار بگذارند. وضعیت اجاره بها مسکن به ویژه در تهران بسیار اسفبار بوده و مردم از این وضعیت ناراحت هستند.

وی افزود: دولت باید زمین های مازاد خود را در اختیار مردم قرار داده و برای ساخت مسکن آنها را یاری کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا