بورس و بازارمجله خبری

اجاره‌بها در تهران بر اساس دلار تعیین می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:   اجاره خانه دلاری در تهران ماجرای جدیدی نیست. اگر سری به گوگل بزنید با مطالبی قدیمی درباره مشتریان خارجی این نوع واحد‌ها و قانونی بودن یا نبودن معاملات دلاری در بازار مسکن روبرو می شوید اما فارغ از تمام مباحث بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد منطقه یک تهران به بورس اجاره‌خانه دلاری در پایتخت تبدیل شده است.

مالک واحد نوساز و ۳۶۰ متری در زعفرانیه ماهانه پنج هزار دلار اجاره دریافت می‌کند و خبری از پول پیش نیست. با احتساب دلار ۲۸ هزار تومانی مبلغ اجاره این واحد را باید ۱۴۰ میلیون تومان طی ماه درنظر بگیریم. البته اجاره خانه دلاری فقط به منطقه یک محدود نمی‌شود و پای این نوع فایل‌ها به دیگر نقاط تهران هم باز شده است. مثلا سمت خیابان آزادی واحد ۶۰ متر با عمر بنا ۱۶ سال به‌صورت دلاری اجاره داده می‌شود که مبلغ دقیق آن بعد توافق با مستاجر مشخص خواهد شد.

اجاره دلاری آپارتمان در شمال تهران

آپارتمان‌هایی که به صورت دلاری در تهران اجاره داده می‌شوند، اغلب در منطقه یک قرار دارند. آپارتمان ۱۱۵ متری در برج نوساز و ۱۳ طبقه در محله محمودیه تهران به خارجی‌ها اجاره داده می‌شود که مالک این واحد ماهانه دو هزار و ۲۰۰ دلار از مستاجر خود طلب می‌کند.

با احتساب دلار ۲۸ هزار تومانی، رقم دریافتی صاحبخانه در ماه معادل ۶۱.۵ میلیون تومان است. واحدی که دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری و آسانسور دارد و از دیگر امکانات موجود در این برج می‌شود به استخر، سونا و جکوزی اشاره کرد. حوالی جردن واحد نوساز دیگری به خارجی‌ها اجاره داده می‌شود که مبلغ کرایه ماهانه آن نصف مورد قبلی یعنی هزار و ۱۰۰ دلار است. این واحد ۱۳۰ متری دارای سه اتاق خواب است و آسانسور، پارکینگ و انباری از امکانات آن محسوب می‌شود. در همین جردن خارجی‌ها می‌توانند با کمتر از هزار دلار اجاره نشینی در پایتخت ایران را تجربه کنند.

مالک واحد ۹۰ متری با عمر بنا ۱۵ سال ماهانه ۷۰۰ دلار اجاره دریافت می‌کند که باید این رقم را معادل ۲۰ میلیون تومان درنظر بگیریم. دوتا اتاق خواب در این واحد دیده می‌شود و دارای پارکینگ، انباری و آسانسور است. یکی از گران‌ترین فایل‌هایی که پیدا کردیم مربوط به واحدی ۳۶۰ متری در زعفرانیه است. رقم اجاره ماهانه این واحد در آگهی پنج هزار دلار معادل ۱۴۰ میلیون تومان است. تقریبا با همین رقم‌هایی که گفتیم مورد‌های زیاد دیگری در منطقه یک تهران به‌چشم می‌خورد که جزئیات آن را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

اجاره دلاری آپارتمان در شمال تهران
محدوده متراژ سن بنا قیمت
محمودیه 115 متر نوساز 2.200 دلار
جردن 130 متر نوساز 1.100 دلار
زعفرانیه 360 متر نوساز 5.000 دلار
ولنجک 177 متر 6 سال 3.000 دلار
خیابان کاج آبادی 175 متر 10 سال 1.750 دلار
جردن 90 متر 15 سال 700 دلار

اجاره دلاری آپارتمان در سایر نقاط تهران

اجاره دلاری آپارتمان در تهران فقط مختص منطقه یک نیست و در دیگر نقاط پایتخت فایل‌های زیادی برای خارجی‌ها وجود دارد. مثلا آپارتمان ۱۵۰ متری در خیابان خرمهشر یکی از همین گزینه‌ها است که رقم دریافتی اجاره آن بعد از توافق با مستاجر مشخص می‌شود.

شخصی که این آگهی را تنظیم کرده مقابل سن بنا از عبارت قدیمی‌ساز استفاده و به نبود آسانسور در آپارتمان اشاره کرده است. یا مثلا در فاز سوم شهرک غرب آپارتمان قدیمی‌ساز دیگری با متراژ ۲۰۰ متر و سه اتاق خواب وجود دارد که مستاجر آن باید خودش را برای پرداخت دو هزار و ۵۰۰ دلار در ماه آماده کند. این برج دارای ۲۶ طبقه است و آسانسور، انباری و پارکنگ دارد.

در اطراف خیابان آزادی واحد ۶۰ متری به خارجی ها اجاره داده می شود که رقم دقیق کرایه آن به‌صورت توافقی خواهد بود. این یکی طبقه چهارم آپارتمان است، اما آسانسور ندارد. در خیابان شریعتی واحد ۳۰۰ متری دیگری وجود دارد که مبلغ اجاره آن به صورت یورو و توافقی محاسبه می‌شود.

اجاره دلاری آپارتمان در مناطق تهران
محدوده متراژ سن بنا قیمت
خیابان خرمشهر 150 متر قدیمی ساز توافقی
فاز سوم شهرک غرب 200 متر قدیمی ساز 2.500 دلار
خیابان آزادی 60 متر 16 سال توافقی

تازه نیوز

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا