مجله خبریبورس و بازارمجلس و ارگان ها

ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن در دستور کار کمیسیون عمران قرار نگرفته است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ رابطه نظام مندی بین موجر و مستاجر در بازار اجاره بهای مسکن وجود نداشته و شاهد وضعیت نابسامانی در این حوزه هستیم.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی با اشاره به وضعیت طرح ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن، بیان کرد: هنوز طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در دستور کار کمیسیون عمران قرار نگرفته است. اما یقینا یکی از مسائل ضروری بازار مسکن ساماندهی بازار اجاره بها است امروز شاهد وضعیت بی در و پیکری در حوزه اجاره بهای مسکن هستیم. عملا قاعده ای مشخص برای تعیین سقف اجاره بهای مسکن باتوجه به کیفیت ساختمان ها و مناطق وجود ندارد.

هیچ استانداردی برای تعیین نرخ اجاره بها وجود ندارد

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه امروز یک درهم ریختگی در بازار اجاره بها وجود دارد که هر مالکی قیمت دلخواه خود را اعلام می کند. زمانی که مستاجران به چندین بنگاه در یک منطقه مراجعه می کنند با قیمت های مختلفی روبه رو می شوند. هیچ استاندارد مشخصی برای تعیین قیمت از سوی مالکان واحد های مسکونی وجود ندارد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز هم برای موجر و هم برای مستاجر هیچ ضابطه نظام مندی وجود ندارد. متاسفانه در بازار اجاره بها هر کسی هر قیمتی که می خواهد تعیین می کند و از آنجا که دست مستاجر زیر سنگ صاحبخانه است مجبور است که بپذیرد. ساماندهی بازار اجاره بها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که کمیسیون عمران با قید فوریت این موضوع را دنبال خواهد کرد. باتوجه به اهمیت موضوع ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن کمیسیون عمران تلاش خود را به کار خواهد بست تا طرح مجلس در این حوزه تا قبل از فرا رسیدن تابستان نهایی شود و شاهد ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا