بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

طرح مجلس جهت کنترل اجاره‌بهای مسکن چیست؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عقب ماندگی در حوزه مسکن اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت به این موضوع اشاره داشتند لذا ضروریست که دولت و مجلس با همکاری یکدیگر وضعیت مسکن را هم از لحاظ قیمت و تامین و هم از نظر اجاره بها ساماندهی کنند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل عدم تولید مسکن متناسب با تقاضا، نبود نظارت بر بازار خرید و فروش و همچنین اجاره بها، شاهد افزایش بسیار زیاد قیمت خانه و همچنین اجاره بهای املاک مسکونی هستیم که بسیاری از مردم از جمله اقشار ضعیف جامعه را دچار مشکل کرده است.

سخنگوی کمسیون عمران مجلس با بیان اینکه مجلس برای افزایش تولید واحد‌های مسکونی و پاسخگویی به نیاز کشور در این حوزه و همچنین ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای بازار مسکن، طرح جهش تولید مسکن را تهیه و مصوب کرد، گفت: اجرای قانون مذکور نیازمند همکاری و همراهی بخش های مختلف دولت را دارد که متاسفانه عملکرد وزارت راه و همراهی سایر دستگاه ها برای اجرای این قانون چندان رضایت بخش نبوده است.

ایری بیان کرد: در زمینه کنترل و ساماندهی اجاره بها نیز نمایندگان طرح 2 فوریتی ساماندهی و کنترل اجاره بهای مسکن را تدوین کرده‌اند که کلیات آن در جلسه علنی تصویب شده و طرح جهت بررسی جزئیات به کمیسیون عمران ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح تلاش می‌شود که نه موجر ضرر کند و نه اینکه به مستجران فشار بیاید، گفت: در طرح مذکور به منظور جلوگیری از متضرر شدن موجران مشوق هایی برای آنها در نظر گرفته شده است که پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه به ادامه بررسی جزئیات این طرح خواهیم پرداخت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز (چهارشنبه یک تیر) قوه مقننه و در جریان بررسی طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، کلیات این طرح را با 114 رأی موافق، 97 رأی مخالف و پنج رأی ممتنع از 224 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا