بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

در طرح کنترل اجاره‌بهای مسکن عوامل بازدارنده خوبی دیده شده است

به گزارش ساختمان آنلاین:   اسماعیل حسین زهی با اشاره به وضعیت بازار مسکن ، بیان کرد: رشد نرخ اجاره بها و رهن مسکن یک دغدغه به حق مردم است. متاسفانه شاهد هستیم که نرخ رشد اجاره بها به صورت ساعتی در حال افزایش است. هیات وزیران مصوبه ای داشت که سقف افزایش قیمت نرخ اجاره بها را در تهران ۲۵ درصد و در سایر شهرها ۲۰ درصد تعیین کرد. این مصوبه به تایید سران سه قوه نیز رسید، اما افزایش قیمت ها در بازار بیش از این رقم است.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس نیز به این موضوع ورود کرد و با توجه به دغدغه مردم طرح دوفورتی را تحت عنوان ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی تهیه کرد. پس از تصویب دو فوریت این طرح اکنون در کمیسیون عمران در حال چکش کاری بوده و به زودی به صحن مجلس می آید. خیلی از قراردادهایی که از قبل نوشته شده با رقم بالایی بوده و حال اگر مصوبه هیات وزیران نیز اجرایی شود افزایش قیمت چشمگیری خواهد بود.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این میزان افزایش از توان مردم خارج بوده و امیدواریم با مصوبه مجلس بتوان تا حدی این افزایش قیمت را کنترل کرد.  در طرح مجلس عوامل بازدارنده خوبی برای کنترل بازار اجاره بها پیش بینی شده است اما اجرای آن از سوی وزارتخانه هایی که مجری هستند بسیار حائز اهمیت می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا