بورس و بازارمجله خبری

مستاجران زیر تیغ تیز اجاره‌بهای مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمدصالح جوکار با اشاره به گرانی اجاره بهای مسکن اظهار کرد: متاسفانه گرانی در همه امورات زندگی مردم مشاهده می شود و این مسئله تنها منتهی به اجاره بهای مسکن نیست.

وی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی بیان کرد: در مصالح ساختمانی از میلگرد گرفته تا سایر اجزا شاهد افزایش قیمت هستیم و این موارد حتماً در اجاره بهای مسکن تأثیرگذار خواهد بود.

جوکار تصریح کرد: تا زمانی که ما نتوانیم برنامه ای برای کنترل تورم در کشور داشته باشیم افزایش قیمت اجاره بهای مسکن ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به تاثیر نقدینگی بالا در افزایش نرخ تورم بیان کرد: همچنین انتشار اسناد خزانه و اوراق مالی هم مشکلاتی را ایجاد می کند و این مسئله هم تاثیرات منفی خود را دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما باید تراز مالی مصارف و منابع را در بودجه به درستی تنظیم کنیم، ادامه داد: تا این اقدام به جدیت در بودجه مدنظر قرار نگیرد همین وضعیت یعنی افزایش نرخ تورم ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حتماً باید افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن درصد مشخصی داشته باشد، گفت: متاسفانه در این بخش سلیقه ای عمل می شود بنابراین اگر نظارت جدی در این بخش نباشد، حتما تورم سرسام آوری شکل خواهد گرفت.

این نماینده مجلس ادامه داد: دولت باید نظارت جدی بر اجاره‌بهای مسکن در جامعه داشته باشد البته نهادهای عمومی از قبیل اتاق اصناف و… در این بخش مسئولیت دارند که باید به مسئولیت خود عمل کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا