اخبار ساختمان آنلاینبورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

انتخابات هیات مدیره اتحادیه املاک به دور دوم کشید

به گزارش ساختمان آنلاین:  مهدی محرمی با اشاره به اینکه دور دوم انتخابات هیئت مدیره اتحادیه املاک 26 مهرماه برگزار می شود، اظهار کرد:‌ در دور اول این انتخابات که 7 شهریورماه برگزار شد باید از 11800 عضو دارای پروانه، حداقل یک سوم شرکت می کردند.

وی ادامه داد: این در حالی بود که با وجود تمدید ساعت رأی گیری، باز هم حضور اعضا به حدنصاب قانونی نرسید و کسی از کاندیداها انتخاب نشد و انتخابات به دور دوم کشیده شد.

وی با یادآوری صرف هزینه های بالای تبلیغات توسط برخی کاندیداها، افزود: اکثر کاندیداها در دور اول انتخابات،‌ همه روزه در تالارها مراسم داشتند و به حاضران شام می دادند. این در حالی است که با توجه به هزینه های انجام شده،‌ دیگر خبری از گردهمایی در مرکز همایش های برج میلاد، اجاره تالار و شام برای دور دوم انتخابات نیست.

وی با بیان اینکه از میان کاندیداها باید هفت نفر عضو هیئت مدیره و یک نفر بازرس انتخاب شود، گفت: در این دوره 100 نفر کاندید شدند؛ 70 نفر برای عضویت در هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک و 30 نفر نیز برای بازرسی. تعداد کاندیداها در مقایسه با دوره قبلی حدود 30 درصد افزایش یافته است.

این کارشناس حوزه مسکن در پاسخ به این پرسش که کاندیداها چگونه تأیید می شوند، اضافه کرد: کاندیداها باید تست اعتیاد بدهند، ضمن این که سوء‌پیشینه هم نباید داشته باشند. در مجموع شرط خاصی برای حضور در انتخابات وجود ندارد و با حداقل تحصیلات یعنی دیپلم و بدون سابقه فعالیت می توان کاندیدای انتخابات شد.

برای دور دوم انتخابات 104 نفر برای عضویت در هیئت مدیره اتحادیه املاک و 27 نفر برای بازرس این اتحادیه ثبت نام کرده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا