بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

کاهش سهم خرید و فروش آپارتمان‌های نوساز در بازار مسکن پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد ، بی‌رغبتی به خرید آپارتمان‌های نوساز در وهله اول ناشی از سطح بالای قیمت آنها در بازار است. در واقع ابعاد اضافه‌پرش قیمت مسکن در واحدهای نوساز همواره قدری بیشتر از سایر گروه‌های سنی است؛ موضوعی که نشات گرفته از امتیازهای ویژه آپارتمان نوساز در مقایسه با سایر گروه‌های سنی بوده و موجب می‌شود همواره تقاضای بالقوه برای خرید این واحدها بیشتر از سایر گروه‌های سنی باشد.

از سوی دیگر کمبود فایل و محدود شدن دامنه انتخاب نوساز نیز در کاهش رغبت به خرید این آپارتمان‌ها بی‌تاثیر نیست. در واقع حتی آن گروه از متقاضیان مسکن که تصمیمشان برای خرید واحد نوساز در یک منطقه خاص از شهر جدی است، با توجه به محدود بودن تعداد فایل‌های عرضه شده از این جنس، ممکن است گزینه ایده‌آل خود از لحاظ نور، نقشه، موقعیت و … را در میان معدود آپارتمان‌های کلیدنخورده پیدا نکنند و ناچار به خرید واحدهای چند ساله روی بیاورند.

اما در شرایطی که معامله واحدهای نوساز به شدت کاهش یافته، عرف سنی پرتقاضا در بازار مسکن این روزها از سوی واسطه‌ها، ۵ تا ۱۵ سال عنوان شده است. ویژگی برجسته این گروه سنی از املاک این است که اغلب به لحاظ امکانات تعیین‌کننده رفاه مثل آسانسور نقصی ندارند، اما در عوض قیمت پیشنهادی آنها به مراتب مناسب‌تر و در هماهنگی بیشتر با استطاعت متقاضیان خرید است.

در جدول زیر تعدادی از فایل‌های جدید از گروه سنی ۵ تا ۱۵ سال در مناطق مختلف تهران گردآوری شده است.

1

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا