بورس و بازارمجله خبری

کاهش عرضه آپارتمان‌های نوساز در بازار بزرگ‌متراژها

به گزارش ساختمان آنلاین:  بررسی میدانی از وضعیت فایل‌های موجود نزد واسطه‌های فعال در بازار فروش مسکن نشان می‌دهد در چند روز گذشته تعداد آپارتمان‌های نوساز عرضه شده برای فروش بسیار کم و در برخی محله‌ها تقریبا صفر بوده است. در این میان تعداد نوسازهای عرضه شده به بازار مسکن از گروه آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ بسیار کمتر از سایر گروه‌های متراژی هستند.

14

به گفته فعالان بازار فروش مسکن از ابتدای آغاز سال کاری جدید تاکنون تعداد آپارتمان‌های نوساز و بزرگ‌متراژ که به تازگی فایل شده باشد بسیار اندک است و در نتیجه انتخاب اصلی معدود متقاضیان مسکن در حال جست‌وجو از این گروه متراژی باید از میانسال‌ها و سالخورده‌ها صورت گیرد.

البته به همان نسبت که فایل نوساز در بازار کم است، متقاضی خرید نوساز نیز در بازار فعلی انگشت‌شمار است، چراکه سطح قیمت آپارتمان‌های نوساز با استطاعت خرید متقاضیان فاصله به مراتب بیشتری نسبت به آپارتمان‌های چند ساله دارد.

در جدول زیر تازه‌ترین فایل‌های فروش ثبت شده در موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی از گروه املاک 100 تا 200 مترمربعی گردآوری شده که تایید کننده کمبود شدید فایل نوساز در این گروه متراژی است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا