بورس و بازارمجله خبری

دردسر سالخوردگی در بازار آپارتمان‌‌‌های نقلی

به گزارش ساختمان آنلاین:  در بازار مسکن فعلی تعداد متقاضیان خانه اولی بسیار اندک است و به همین خاطر بازاریابی برای واحدهای نقلی دشوار شده است. البته علاوه بر خانه اولی‌‌‌ها، دومین گروه متقاضی خرید آپارتمان‌‌‌های تا 50 مترمربع در بازار مسکن پایتخت، سرمایه‌گذارانی هستند که یا نقدینگی یا دارایی‌‌‌های دیگر خود از جنس سهام، خودرو و… را تبدیل به ملک می‌کنند. با وجود کاهش بازدهی مسکن طی یک سال و نیم اخیر تحت‌تاثیر رکود معاملات و کاهش سرعت رشد قیمت، همچنان برخی سرمایه‌گذاران که ریسک‌‌‌پذیری کمی دارند، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن را به طلا، سکه، ارز و نظایر آن ترجیح می‌دهند.

1

اما به‌‌‌رغم حضور تقاضای سرمایه‌‌‌ای در بازار مسکن، باز هم فروش آپارتمان‌‌‌های نقلی در بازار مسکن فعلی دشوارتر از همیشه است؛ چراکه اغلب فایل‌‌‌های موجود در بازار از این گروه متراژی سالخورده بوده و سن بنای آنها بیش از 15 سال است. اگرچه برخی از آپارتمان‌‌‌های نقلی سالخورده پس از بازسازی و تعمیرات اساسی برای فروش عرضه شده، اما نداشتن امکاناتی همچون آسانسور و پارکینگ سبب کم‌‌‌اقبالی به بازدید این فایل‌‌‌ها شده و در نتیجه برخلاف انتظاری که از رویه سنتی بازار می‌رود، مبنی بر اینکه آپارتمان نقلی واجد نقدشوندگی به مراتب بالاتری هستند و معامله آن ساده‌‌‌تر از سایر فایل‌‌‌ها سر می‌گیرد، این روزها معامله نقلی‌‌‌های موجود در بازار مسکن که برای فروش عرضه شده، بسیار دشوار است. این موضوع از یکسو از رکود معاملات، از سوی دیگر نبود قدرت خرید کافی در میان خانه اولی‌‌‌ها که متقاضی اصلی این واحدها هستند و از طرفی سالخوردگی و نداشتن امکانات آپارتمان‌‌‌های نقلی فایل شده در بازار که سبب شده سرمایه‌گذاران نیز اقبالی به خرید این واحدها نشان ندهند، نشات می‌گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا