وضعیت بازار آپارتمان‌‌های سالخورده در پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین:   خرید آپارتمان‌‌های ۲۰سال ساخت به بالا در تهران در مقایسه با وضعیت پیش از آخرین دوره جهش مسکن، رونق قابل توجهی پیدا کرده است. به‌طور کلی معاملات در بازار مسکن تهران در یکی دو سال اخیر، بیشتر از هر گروه سنی، در محدوده میانسالی و سالخوردگی واحدهای مسکونی انجام شد، اما در ماه‌های اخیر سهم واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت به زیر ۳۰ درصد رسیده و رکورد پایین‌‌ترین سهم از زمانی که آمار گروه سنی واحدهای مسکونی به تفکیک وجود دارد، ثبت شده است.

1

بررسی میدانی از فعالان بازار مسکن نشان می‌دهد هم عرضه و هم تقاضای واحدهای مسکونی 20 سال ساخت به بالا در تهران افزایش قابل توجهی یافته است. به گفته واسطه‌ها، از آنجا که شرط سنی استفاده از سقف وام خرید مسکن از محل اوراق به 25 سال ساخت افزایش یافته است، تمایل به خرید آپارتمان‌‌های 20 تا 25 سال ساخت در تهران از ناحیه متقاضیانی که با محدودیت بودجه روبه‌رو هستند و در عین حال تمایل دارند خانه‌های میان‌‌متراژ و دو خوابه خریداری کنند، افزایش یافته است. انتخاب این گروه از جست‌وجوگران مسکن، آپارتمان‌‌های سالخورده و بدون آسانسور و بعضا بدون پارکینگ در محله‌های مختلف تهران است که متراژ آنها معمولا بین 70 تا 100 مترمربع است.

از ابتدای امسال تاکنون عرضه واحدهای مسکونی بالای 20سال ساخت در تهران نیز افزایش محسوسی داشته و این بخش از بازار توسط واسطه‌ها قدری گرم‌‌تر توصیف می‌شود. در مقابل کم‌‌رمق‌‌ترین ناحیه بازار مسکن از نظر سنی چه به لحاظ عرضه و چه به لحاظ تقاضا، بازار آپارتمان‌‌های کلیدنخورده و حداکثر یکی دو سال ساخت است که به اعتقاد خریداران، بیشترین حباب قیمتی را دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://sakhtemanonline.com/?p=105416

مطالب مرتبط

نوشته‌ی بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.