کتابخانه ملی شهر سی جونگ در کره جنوبی

درباره کتابخانه ملی شهر سیجونگ چه می‌دانید؟

 

کتابخانه ملی شهر سیجونگ (Sejong)، یکی از اولین شعبه‌های کتابخانه ملی کره جنوبی است که به طرز استادانه و بدیعی ساخته شده است. طراحی و ساخت کتابخانه ملی شهر سیجونگ توسط شرکت ساختمان‌سازی و مهندسی سامو (Samoo) انجام‌شده است. درون‌مایه طرح ظاهری این ساختمان برگرفته از شکل یک صفحه کتاب است که به سمت بالا خمیده است. هندسه ساده یک ورق کاغذ با انحنای کم، پایه و اساس طرح را شکل داده و نمای بیرونی بی‌نظیری برای این ساختمان پدید آورده است به‌طوری‌که این ساختمان به یکی از ساختمآن‌های نمادین این شهر بدل شده است.

این طرح می‌تواند به عنوان استعاره‌ای از «دانش برابر قدرت است» و پیشرفت،  تلقی شود و گستره‌ای از منابع سنتی و دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

یکی از استراتژی‌ها در طراحی ساختمان این بوده است که یک کتابخانه محیطی هیجان‌انگیز داشته باشد و برای راحتی کاربران و به حداکثر رساندن امکانات کتابخانه، منابع گسترده‌ای به صورت روش‌های سنتی و دیجیتال فراهم شده است.

 

آرشیتکت: شرکت ساختمان‌سازی و مهندسی سامو (Samoo Architects & Engineers)

همکار: شرکت ساختمان‌سازی و مهندسی کیون جونگ (KeunJeong Architects & Engineering Inc)

مکان: شهر سیجونگ (Sejong)، کره جنوبی

مساحت: ۲۱۰۷۶٫۰ مترمربع

سال تأسیس: ۲۰۱۳

کتابخانه ملی شهر سی جونگ در کره جنوبی

 

این کتابخانه یکی از ساختمان‌های اصلی برای دولت و شهروندان این شهر است. در داخل کتابخانه، فضای باز گسترده با یک چشم‌انداز زیبا از دریاچه، محیط و فضایی عالی برای کاربران کتابخانه به وجود آورده است. در محل ورود در داخل ساختمان نیز یک فضای باز، به بازدیدکنندگان ساختمان خوش آمدگویی می‌کند. فضاهای باز گسترده در سراسر کتابخانه به هم ارتباط دارند که به کاربران در یافتن راه کمک می‌کنند.

این ساختمان دو طبقه در زیرزمین و چهار طبقه روی زمین دارد. محوطه‌های اختصاص داده شده برای مطالعه عمدتاً در طبقات اول و دوم با طرح‌بندی باز و دسترسی آسان قرار دارند. اتاق‌های سمینار و امکانات لازم برای انجام کنفرانس در طبقه سوم واقع هستند. فوقانی ترین طبقات دارای امکانات غذاخوری و رستوران و تراس‌های سقف‌دار با مناظری باز از محیط اطراف دارند.

مکان‌های اختصاص داده شده برای مطالعه کودکان، در طبقات پائین تر قرار دارند تا میزان سروصدا را در ساختمان به حداقل رسانده و همچنین مسیرهای مستقیمی را برای رفتن به زمین‌های بازی و سرگرمی در خارج ساختمان برای آن‌ها فراهم کنند.

دیوارهای شیشه‌ای، اجازه عبور نور آفتاب را می‌دهند و همانند یک هدایت‌کننده نور در داخل ساختمان عمل می‌کند. با توجه به شکل و هندسه خاص ساختمان، این پروژه از ابتدا با BIM (Building Information Modeling) شروع شد.

این ساختمان در پایان سال ۲۰۱۳ بازگشایی شد. به عنوان یک ساختمان برجسته و چشمگیر، این کتابخانه یکی از سرمایه‌های مهم شهر سیجونگ، است که پایگاهی مناسب برای انجام فعالیت‌ها و تبادلات فرهنگی، برنامه‌های آموزشی و سخنرانی‌ها است.

5 (100%) 1 امتیاز
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه

Sold By : ساختمان آنلاین
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 2
افزودن به مقایسه
- 19% متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

Sold By : ساختمان آنلاین
600,000 تومان 485,000 تومان
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 2
افزودن به مقایسه
- 10% دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

Sold By : ساختمان آنلاین
195,000,000 تومان 175,000,000 تومان
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه
- 3% کتاب پرسش ها و پاسخ های آپارتمان نشینی اثر محمدرضا فولادی
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 2
افزودن به مقایسه
- 4% کتاب راهنمای تنظیم قرارداد انتقال سرقفلی و حق کسب یا پیشه یا تجارت اثر محمدرضا فولادی
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 1
افزودن به مقایسه
- 5% کتاب راهنمای حقوقی و کاربردی دعاوی تخلیه فوری در ۷ روز اثر محمدرضا فولادی
خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه خود را ثبت کنید

مقایسه آیتم ها
  • جمع (0)
مقایسه کنید
0