معرفی و بررسی طراحی داخلی آپارتمان مسکونی آبی ملایم

معرفی و بررسی طراحی داخلی آپارتمان مسکونی آبی ملایم (رضا نجفیان)

اختصاصی ساختمان آنلاین: در آرامش‌بخش بودن رنگ آبی تردیدی نیست و در انکار آن چیزی نمی‌توان گفت، اما در آرامش نهفته در آبی ملایمی که در گوشه‌وکنار خانه خودنمایی می‌کند چه می‌توان گفت؟

پروژه‌ی طراحی داخلی آپارتمان مسکونی آبی ملایم‌ واقع در آجودانیه‌ی تهران حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این پروژه در سال ۱۳۹۱ طراحی شده‌است و یک سال بعد از آن به مرحله‌ی اجرا رسیده‌است. معمار این پروژه رضا نجفیان است که در پروژه‌های خاص و متفاوت معماری می‌توان نشانی از او را پیدا کرد.

این آپارتمان مسکونی با مساحت ۳۳۰ متر مربع، در طبقه‌ی نهم یک برج مسکونی قرار دارد در آپارتمان مسکونی آبی ملایم یا آبی خفیف، پس از استفاده‌ی ظریف و به‌جا از رنگ آبی، آنچه بیش‌ از هر چیز نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند، فضای طراحی شده با فرم و هندسه‌ی ساده‌ی آن است که به‌گونه‌ای بارز، جانبدار سبک معماری مدرن است.

جالب‌تر آن که این پروژه در واقع یک پروژه‌ی بازسازی بوده است. در پروژه‌های بازسازی، معمولاً سمت و سوی معماری در جهت اصلاح و نوسازی است و کمتر پیش می‌آید که در یک پروژه‌ی بازسازی اتفاقات پیچیده و عمده‌ای برای پروژه رخ دهد، اما در آپارتمان آبی ملایم، همه‌چیز تغییر کرده‌است و هدف ایجاد فضای بیشتر برای استفاده بوده‌است. به همین دلیل فضا‌های مفید این آپارتمان در جریان پروژه بازسازی کشف شده‌است و از آن به بهترین شکل استفاده شده‌است. همچنین فضاهای کوچکی که در این آپارتمان وجود دارند نیز به گونه‌ای حجمی طراحی شده‌اند.

به گزارش ساختمان آنلاین: علاوه بر این نورپردازی منحصر به فرد این آپارتمان در ایجاد فضای بصری آرامش‌بخش بیشتر نیز بسیار مؤثر بوده است. دیوارهای این آپارتمان، به شکل دو پوسته طراحی و ایجاد شده‌اند با این توضیح که یک پوسته از دیوار به رنگ آبی ملایم است و یک پوسته‌ی دیگر به رنگ سفید است و فضای میان این دو پوسته دارای نورپردازی است. اما دلیل استفاده از رنگ آبی در این پروژه چه بوده است؟

تأثیر رنگ‌ها بر روحیه و بینش انسان ثابت شده‌است، به همین دلیل معماران و طراحان می‌کوشند از رنگ‌ها بهتر و مناسب‌تر استفاده کنند. رنگ آبی علاوه بر ایجاد زیبایی بصری، در گسترده‌تر نشان دادن فضا و ایجاد آرامش بیشتر در آن نقش به‌سزایی دارد، علاقه کارفرما به این رنگ نیز در انتخاب آن به عنوان رنگ اصلی مؤثر بوده‌است. از دیگر رنگ‌هی استفاده شده در این طراحی منحصربه فرد، رنگ قهوه‌ای گردویی است که در تمام فضا جریان دارد، چرا که کف این آپارتمان تماماً از چوب گردو ساخته شده است. از رنگ قهوه‌ای چوب گردویی در تزئینات و وسایل منزل نیز استفاده شده‌است. وسایلی مانند تخت خواب و قسمتی از سقف اتاق خواب از چوب گردو ساخته شده‌اند و دارای رنگ قهوه‌ای هستند.

استفاده از رنگ سفید و آبی  رنگ‌های مکمل آن‌ها در وسایل منزل نیز در نظر گرفته‌ شده‌است. در طراحی فضای آشپزخانه نیز سهولت در دسترسی به فضاها و زیبایی و مدرن بودن این فضاها مد نظر بوده است.

همچنین تزئینات تو کار این پروژه در زمینه‌هایی با رنگ آبی و سفید طراحی شده‌اند و در قسمت‌هایی جایگذاری شده‌اند که بیشترین زیبایی بصری را ایجاد می‌کنند.

 

به این مطلب امتیاز دهید
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 1
افزودن به مقایسه
مجموعه ۳۱ عددی پیچ گوشتی ساعتی رینو مدل RPT-2930
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه
- 11% مجموعه ۷ عددی پیچ گوشتی وینکس مدل EH2502

مجموعه ۷ عددی پیچ گوشتی وینکس مدل EH2502

Sold By : ساختمان آنلاین
92,000 تومان 82,000 تومان
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه
- 20% مجموعه ۴۱ عددی پیچ گوشتی و سری پیچ گوشتی وینکس مدل EH2515
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه
مجموعه ۴۳ عددی سری پیچ گوشتی رینو مدل RPT2158
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه
فازمتر تحسین مدل ۸۰۶۲ بسته ۲ عددی

فازمتر تحسین مدل ۸۰۶۲ بسته ۲ عددی

Sold By : ساختمان آنلاین
12,000 تومان
افزودن به علاقه‌مندی‌هااز لیست مورد‌علاقه‌ها حذف شد. 0
افزودن به مقایسه
- 26% مجموعه ۳۲ عددی پیچ گوشتی موبایلی Hoshe مدل JK-6032D

مجموعه ۳۲ عددی پیچ گوشتی موبایلی Hoshe مدل JK-6032D

Sold By : ساختمان آنلاین
25,000 تومان 18,500 تومان
خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه خود را ثبت کنید

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

مقایسه آیتم ها
  • جمع (0)
مقایسه کنید
0