اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

در نهضت ملی مسکن با عقب افتادگی مواجه هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در نهضت ملی مسکن با عقب افتادگی مواجه هستیم در عین حال نسبت به عدم همکاری بانکها با نهضت ملی مسکن انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ساختمان آنلاین،‌ اقبال شاکری در نشست خبری حاشیه همایش نقش انبوه‌سازان در نهضت ملی مسکن با تحقق بازآفرینی شهری با بیان این‌که یکی از مشکلات ساخت و سازی مسکن در کشور استفاده از منابع مالی سنتی یعنی اخذ وام بانکی است،‌ اظهار کرد: در این حوزه از روش‌های جدید خیلی کم استفاده شده است.

وی با بیان این‌که در نهضت ملی مسکن با عقب‌افتادگی مواجه هستیم، افزود: البته با برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید به نظر می‌رسد سرعت ساخت و سازها در حال افزایش است.

وی به اقدامات انجام شده طی ماه‌های اخیر توسط وزارت راه و شهرسازی اشاره و تصریح کرد: تحویل زمین به مردم و جلوگیری از بلندمرتبه سازی و همراه کردن انبوه‌سازان از جمله این اقدامات بوده که وزارت راه و شهرسازی مجوز مشارکت در ساخت را اخذ کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که این برنامه باعث افزایش سرعت ساخت پروژه‌ها می‌شود، اضافه کرد: تاکنون به‌جز بانک مسکن سایر بانک‌ها با نهضت ملی مسکن همراهی مناسبی نداشته باشند.

شاکری بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران مجلس لیست بانک‌ها متخلف را به سازمان امور مالیاتی ارسال کرده است.

وی با یادآوری این‌که نرخ سود وام نهضت ملی مسکن بالاست، گفت: بر اساس مدل مالی نرخ سود این وام باید 9 تا 12 درصد باشد و مابه‌التفاوت نرخ سود از منابع صندوق ملی مسکن تامین خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که سود وام نهضت ملی مسکن برای 3 دهک پایین به 2 درصد کاهش یافته است،‌ اظهار کرد: سود دوران مشارکت در نهضت ملی مسکن 18 درصد و در زمان فروش اقساطی 23 درصد است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا