اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

نگاه تجاری به مسکن سبب تکرار متروپل‌ها می‌شود

عضو شورای عالی استان‌ها بر لزوم فرهنگ سازی بین سازندگان مسکن برای پیشگیری از وقوع حوادثی نظیر متروپل تاکید کرد و گفت: نباید سود محوری ملاک ساخت قرار بگیرد.

امید خدری ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار ساختمان آنلاین اظهارداشت: حادثه متروپل از جمله حوادثی بود که به تمام نظام مهندسی و حوزه ساخت وساز کشور تلنگر وارد کرد. سازه متروپل اساسا از جمله سازه هایی بود که اصول مهندسی در آن رعایت نشده بود و متاسفانه شاکله نظارت نظام مهندسی در مورد این ساختمان مورد غفلت قرار گرفته بود.

این عضو شورای عالی استانها بر لزوم فرهنگ سازی برای رعایت ضوابط و مقررات ساخت مسکن اذعان داشت: باید فرهنگ سازی لازم صورت بگیرد تا سازندگان مسکن بدانند قرار نیست یک سازه ای ساخته و فروخته شود و اولویت ساخت سودمحوری باشد، بلکه باید سازندگان به این مساله فکر کنند که قرار است افراد مختلفی در واحدهای مسکونی ساخته شده ساکن شوند و بنابراین به منظور حفاظت از جان و مال و شهروندان، رعایت نظامات مهندسی و ضوابط شهرسازی الزامی است.

خدری نهادینه شدن این فرهنگ را به عاملی توصیف کرد که می تواند سبب شود که سازندگان و تولید کنندگان، اصول حرفه ای و قوانین ساخت و ساز را مورد غلفت قرار ندهند.

نماینده خوزستان در شورای عالی استانها ادامه داد: نباید اجازه بدهیم که متروپل های دیگر تکرار شوند و یکی از راه های پیشگیری از تکرار حوادثی نظیر متروپل این است که در پروسه ساخت در مباحث نظارت و طراحی های اولیه، بهترین اقدام را انجام دهیم.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا