اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

بازگشت زوجین جوان به خانواده‌های پدری و زندگی جداگانه به دلیل مشکل مسکن

نماینده مجلس ضمن تاکید بر ظهور اشکال جدید و خانمانی نظیر پارک خوابی در عین حال از بازگشت زوجین جوان به خانواده های پدری خود و سکونت جداگانه هر یک در منزل پدری شان به دلیل نداشتن مسکن و گرانی اجاره بها خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ساختمان آنلاین ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: مشکل مسکن در نامعادله بین عرضه و تقاضای مسکن است. در حالی که سالی هشتصد هزار تقاضا در سال برای مسکن وجود دارد اما فقط نیمی از این میزان تقاضا ساخته می شود و همین مساله سبب تشدید شکاف بین عرضه و تقاضای مسکن می شود.

وی گفت: اگر زمانی خرید ملک برای مردم آرزو بود، در حال حاضر امکان اجاره کردن یک واحد مسکونی برای آنها تبدیل به رویا شده است.

نماینده مجلس افزود: در سال جاری به دلیل مشکلات مربوط به برخی از قوانین حوزه مسکن، گرانی مصالح ساختمانی به دلیل افزایش قیمت حامل های انرژی خصوصا گاز و سه قفله شدن بانکها و عدم ارایه تسهیلات بانکی سبب شد، مشکلات بخش مسکن تشدید شده است.

وی ادامه داد: هر دوهفته یکباری که ملاقات عمومی با مردم دارم می توانم به جرات بگویم از میان ۴۰۰تا ۴۵۰ نفر حاضر در جلسه، بخش عمده ای از آنها مشکلات مسکن دارند که شامل موارد مختلفی نظیر مشکل وام مسکن، نداشتن منابع مالی برای اجاره یک ملک و… است.

وی تصریح کرد: اخیرا هم پارک خوابی در حوزه انتخابیه ما باب شده است و مردم می گویند قدرت اجاره یک ملک را ندارند و مجبورند در پارکها بخوابند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: همچنین  برخی دیگر از زوجینی که به تازگی ازدواج کرده اند به دلیل نداشتن مسکن و بالا بودن اجاره ها جدا از هم زندگی می کنند به طوری که مرد و زن هر یک به خانواده پدر و مادر خود باز می گردند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا