اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیمجله خبری

رونمایی از کمپین نه به تکرار متروپل

همزمان با سالگرد حادثه متروپل با پخش کلیپی در صحن شورای اسلامی شهر تهران، از کمپین نه به تکرار متروپل رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ساختمان آنلاین، دو حادثه بزرگ ساختمانی در سالهای اخیر همگان را درباره ایمنی سکونتگاه ها در ایران بسیار نگران کرد، نخست آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران و دیگری ریزش ساختمان متروپل در آبادان.

در این میان حادثه متروپل از آن جهت نگران کننده تر بود که این ساختمان نوساز و بلندمرتبه به ظاهر برخوردار از انواع مجوزهای فنی و قانونی مرتبط بود.

بر اساس این گزارش هر چند که تا چند مدت بعد از بروز حادثه متروپل، موضوع ایمنی و کیفیت ساختمان ها مورد توجه قرار گرفت، اما همچنان که پیش بینی می شد با گذشت زمان، این حادثه تلخ مورد فراموشی قرار گرفت و اگر چه متروپل سبب شد که شناسایی ساختمانهای بسیار پرخطر و ایمن سازی آنها مورد توجه قرار گیرد، اما نتوانست سبب شود که انقلاب اساسی در ارتقای کیفیت ساختمان سازی و توجه به ایمن سازی را ایجاد کند.

رسانه تخصصی ساختمان آنلاین با راه اندازی کمپین نه به تکرار متروپل به دنبال آن است که مانع از فراموشی این حادثه در اذهان عمومی شود و لزوم ساخت مسکن ایمن توسط افراد متخصص و رعایت قوانین و مقررات ساخت را یادآوری کند.
گفتنی است تاکنون اعضای شورای شهر تهران، شهردار تهران، معاون وزیر کشور، راه و… به این کمپین پیوسته اند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا