اخبار ساختمان آنلاینبورس و بازاردیدگاهمجله خبری

واکنش چمران به ادعای زاکانی درباره شکستن کمر قیمت مسکن

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه افزایش نرخ عوارض شهرسازی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد، در واکنش به ادعای شهردار تهران مبنی بر اینکه کمر قیمت مسکن را خواهد شکست گفت: خدا می داند، من نمی دانم!

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ساختمان آنلاین، مهدی چمران در حاشیه یکصد و نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ساختمان آنلاین مبنی بر اینکه شهردار تهران اخیرا ادعا کرده که شهرداری تهران کمر قیمت مسکن را خواهد شکست، این در حالی است که همزمان با تغییر فرمول نرخ عوارض شهرسازی زمینه ساز گرانی قیمت مسکن شده است، با توجه به این امر شما چه نظری،دارید؟ تصریح کرد: افزایش نرخ عوارض شهرسازی، سبب گران شدن مسکن نمی شود و ریشه گرانی مسکن به عوامل مختلفی بستگی دارد که امیدوارم حل شود.

وی در خصوص اینکه آیا شهرداری خواهد توانست کمر قیمت مسکن را بشکند یا خیر؟ تصریح کرد: خدا می داند، من نمی دانم!

وی در ادامه اظهارات خود به موضوع آلودگی هوا اشاره کرد و با بیان اینکه مسئولان اعلام کردند در تهران مازوت‌سوزی انجام نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در البرز مازوت‌سوزی صورت گرفته اما انتظار می‌رود امسال این اقدام انجام نشود؛ چرا که بر آلودگی هوا در تهران اثرگذار خواهد بود.بنده به صورت خصوص مباحثی را به وزیر نفت و مدیران پالایشگاه‌ها مطرح کردم و از ایشان به صحن شورا نیز دعوت خواهد شد.

چمران با تاکید بر اینکه یک نمونه قطار ملی در گذشته ساخته شده بود و امروز منابع مالی برای تولید انبوه تامین شده است، گفت: امیدواریم ۱۱۳ دستگاه واگن را سریعتر تحویل دهند که البته تا پایان امسال محقق نخواهد شد و جهاد دانشگاهی و واگن‌سازی و دیگر نهادهای مسئول در این حوزه باید پای کار بیایند.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد تولید واگن در سال محدود است تولید برخی قطعات قطارها به صرفه نیست و می‌توان این قطعات را از دیگر کشورها تامین کرد. قرار است قسمت عمده قطعات از جمله بوژی در تهران تولید شود و تصمیم ما بر این است که تولید سریعتر با نتیجه برسد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان مدیرعامل شرکت واگن‌سازی مبنی بر اینکه برخی نمی‌خواهند واگن ملی ساخته شود، گفت: گاهی اوقات جزیره‌ای فکر می‌شود و به نفع مردم فکر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نرخ بلیت مترو پرند ۱۶ و ۱۸ هزار تومان برای کارت بلیت و تک بلیت مترو شده است، اظهار کرد: تا وقتی مصوبه شورا تصویب نشود تردد مردم در مسیر تهران- پرند رایگان خواهد بود؛ مگر اینکه نرخ موقت در نظر گرفته شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا