اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

عدم ارتباط دانشگاه و صنعت ساختمان ،چالش بزرگ صنعتی سازی است

دبیر انجمن تولید کنندگان و فناوران صنعتی ساختمان با اشاره به اینکه برگزاری کرسی های نظری از سوی انجمن متبوعش نقش بسیار موثری در ترویج فرهنگ صنعتی سازی دارد در عین حال افزود: ارتباط دوسویه بین دانشگاه و جامعه مهندسی نقش موثری در توسعه فرهنگ‌صنعتی سازی دارد.

به گزارش ساختمان آنلاین، مهندس جعفر قرایتی ستوده ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت:یکی از مشکلات اصلی در صنعت ساختمان، به ویژه در ساخت و ساز صنعتی، عدم ارتباط بین دانشگاه و مهندسان تازه فارغ التحصیل یا مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی با مبانی علمی است.

وی اظهار داشت:انجمن تولید کنندگان صنعتی در تلاش است تا این موضوع را از طریق برگزاری نشست های نظری در مورد صنعتی سازی مورد توجه قرار دهد.

قرائتی اظهار داشت:هدف، آوردن بحث صنعتی سازی به دانشگاه ها و حتی شروع از یک نقطه بنیادی است. این موضوع باید در طرح توسعه صنعتی سازی در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد:بدون داشتن دانش علمی، نظری و عملی، ما در تلاش هستیم تا مسیر توسعه را دنبال کنیم و برنامه های توسعه بنویسیم. اما شکاف ناشی از فقدان علم و دانش، مانع از موفقیت این برنامه های توسعه می شود.

وی افزو:در حوزه صنعتی سازی، این باور وجود دارد که برگزاری نشست های نظری در مورد صنعتی سازی می تواند در تحقق توسعه صنعتی سازی و ایجاد ارتباط دوسویه بین دانشگاه و جامعه مهندسی نقش موثری داشته باشد.

وی خاطرنشان ساخت:به طور خلاصه، چالش اصلی، عدم ارتباط بین دانشگاه و کاربرد عملی در صنعت ساختمان است که انجمن در تلاش است تا از طریق برگزاری نشست های نظری این شکاف را پر کرده و توسعه صنعتی سازی را ممکن سازد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا