اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیمجله خبری

ساختمان‌ها باید گارانتی داشته باشند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت که زیرساخت‌های شهری همزمان با رشد جمعیت تغییر نکرده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا صارمی، در همایش شهرداران نواحی شهرداری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران که امروز در محل این سازمان برگزارشد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آتش نشان شهید قریب رضا دارابی گفت: بررسی دوره‌ای ایمنی بسیار اهمیت دارد به طور مثال در یک بیمارستان، یک پرستار چندین مرتبه در هنگام بستری یک بیمار، علائم آن را چک می‌کند، ولی آیا آمار و اطلاعات در شهر پردازش می‌شود؟ ما در حوادث مربوط به بالابرها هفته‌ای یک بار حادثه مرگبار داریم. باید برای همه مکان‌هایی که بالابر دارند دستور العمل ایمنی صادر و ابلاغ شود.

وی افزود: ما باید بپذیریم که زیر ساخت‌های شهری همزمان با رشد جمعیت شهر پیشرفت نکرده است و هیچ جای دنیا تغییر جمعیتی شهرهای ما را نداشته است. جمعیت بسیار زیادی در شهر تهران زندگی می کنند ولی آیا ما با این افزایش جمعیت توانسته‌ایم این عقب ماندگی در حوزه‌های مهم شهرنشینی را جبران کنیم؟

صارمی با بیان اینکه ساختمان ها باید گارانتی داشته باشند، گفت: همه ما باید در مجامع تلاش کنیم تا این مهم حل شود، و استاندارد مصالح توسط سازندگان در ساختمان ها اخذ شود و ایمنی در دستور کار قرار گیرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره توجه به اصول ایمنی تاکید کرد: فرهنگ ایمنی مقوله بسیار مهمی است به طور مثال خودروهایی را که در سطح شهر تردد می کنند بررسی میدانی کنیم و ببینیم چه تعدادی از آنها مجهز به خاموش کننده هستند؟ یا کار با خاموش کننده را فرا گرفته‌اند؟ ما باید به همکاری هم، ایمنی را به عنوان یک فرهنگ نهادینه کنیم.

وی افزود: بسیاری از اماکن دچار تغییر کاربری شده‌اند که این مسئله ایمنی را به شدت تهدید می‌کند باید از رسانه ها به عنوان یک ابزار استفاده کنیم و آنها را برای ابراز مسائل به خدمت بگیریم نه اینکه آنها را تهدید بدانیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا