اخبار ساختمان آنلاینبورس و بازاردیدگاهمجله خبری

تسهیلات ۷۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن در حد حرف است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پرداخت تسهیلات ۷۰۰ میلیون تومانی می تواند آثار تورم زایی را برجای بگذارد بنابراین این امر تنها در حد صحبت است.

اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین، با بیان اینکه هنوز قیمت مشخصی برای واحدهای نهضت ملی مسکن تعیین نشده است گفت: روند پیشرفت واحدهای نهضت ملی مسکن مناسب است اما این به آن شرط است که همکاری بانک ها در این حوزه افزایش یابد و روند پرداخت تسهیلات بهبود یابد.

او ادامه داد: پیشنهاد پرداخت تسهیلات ۷۰۰ میلیون تومانی مطرح شده اما این تسهیلات اثرات تورم زایی خواهد داشت و همین امر خود آثار تورم زایی را ایجاد می‌کند که کنترل آن دشوار خواهد شد بنابراین برای پرداخت شدن آن باید تمامی جوانب سنجیده شود.

شاکری با بیان اینکه اجرایی شدن واحدهای نهضت ملی مسکن نقش بسیار موثری در بهبود وضعیت و روند بازار مسکن برای جای خواهد گذاشت افزود: دولت باید اجرای این طرح را با جدیت بیشتری دنبال کند و از سوی دیگر همکاری بانک ها را در این بخش پیگیری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: چراکه اگر این همکاری وجود نداشته باشد سازندگان و همچنین پیمانکاران نمی توانند در این طرح مقاومت کنند.

شاکری گفت: حضور وزیر راه و شهرسازی را چندین بار در مجلس شاهد بودیم که اقدامات خود را در طرح نهضت ملی مسکن ارائه کردند که در بین این صحبت ها از تخصیص اراضی دستگاه ها و همچنین تامین زمین برای این پروژه گزارش داده اند که نشانگر تامین کافی اراضی بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا