اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

مسکن کوچک متراژ نیاز مبرم جامعه است

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن تاکید بر لزوم ساخت واحدهای مسکونی ایمن و مقاوم ،ساخت مسکن کوچک متراژ به عنوان یک‌ موضوع مهم را یادآور شد و گفت:پیگیری ساخت واحدهای کوچک متراژ برای جوانان، به ویژه در گام اولیه تشکیل خانواده، امری بسیار حائز اهمیت است و باید با توجه به نیازها و محدودیت‌های مسکن، به عنوان یک راهکار مهم در حوزه مسکن در نظر گرفته شود و از تجارب کشورهای پیشرفته در این زمینه استفاده شود.

عادل نجف زاده ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری  ساختمان آنلاین اظهار داشت:به طور قطع، ساخت واحدهای کوچک متراژ برای جوانانی که در گام اولیه تشکیل خانواده هستند، به عنوان یک مقوله مهم و دارای اولویت در حوزه مسکن محسوب می‌شود. این موضوع باعث اعتماد سازی و ایجاد زمینه مناسبی برای تشکیل خانواده برای جوانان می‌شود.

وی گفت: واحدهای کوچک متراژ به جوانان امکان می‌دهد تا به راحتی به مسکنی مناسب دسترسی پیدا کنند و برآیند کار و تلاش خود را به خرید یک ملک کوچک تبدیل کنند ‌و در محیط‌های شهری زندگی کنند.

نجف زاده افزود:با توجه به اینکه تشکیل خانواده در زندگی جوانان یک گام مهم است، ساخت واحدهای کوچک متراژ می‌تواند برای آنها اعتماد سازی کند و زمینه را برای شروع زندگی خانوادگی فراهم کند.

نجف زاده اذعان داشت:دولت از تجربه کشورهای پیشرفته در حوزه مسکن و مخصوصا واحدهای کوچک متراژ بهره بگیرد

نماینده مجلس افزود:اگر در پیوست های مسکن کوچک مقیاس ،معماری اسلامی لحاظ شود،ساخت این واحدها برای حل بحران مسکن بسیار موثر است و در بسیاری از کشورهای پیشرفته دولت‌ها به سمت ساخت واحدهای کوچک متراژ گام برداشته اند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:با توجه به رویکرد مجلس یازدهم در حوزه مسکن، نمایندگان مجلس و مخصوصا کمیسیون عمران ،تلاش گسترده ای برای فراهم سازی افزایش عرضه مسکن که هم سبب ایجاد بسترهای اشتغالزایی و هم خانه دار شدن افراد فاقد مسکن می شود انجام داده است.

وی تاکید کرد :در حال حاضر شرایط مناسبی برای تحقق وعده های دولت در قالب قانون جهش تولید مسکن وجود دارد
و مجلس تمام توان خود را به کار خواهد بست تا بسترهای قانونی برای تحقق وعده های دولت در بخش مسکن فراهم شود.

نماینده مجلس افزود:انتظار می رود که اراضی طرح نهضت ملی مسکن اراضی مرغوب باشند که از لحاظ زیرساخت‌ها و دسترسی به مراکز شهرها در وضعیت مطلوبی باشند.

نجف زاده خاطر نشان ساخت:همچنین دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص رعایت ضوابط معماری اسلامی در واحدهای طرح نهضت ملی مسکن باید اجرایی شود.

وی گفت:در همین حال دولت باید اقدامات لازم برای تامین مسکن جوانان انجام دهد تا زمینه تحقق منویات رهبری در خصوص طرح جوانی جمعیت تحقق پیدا کند چرا که زمینه ازدواج جوانان داشتن خانه و حل معضل مسکن جوانان است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود:در همین حال با توجه به اینکه ایران کشوری لرزه خیز است دولت باید نظارت کند تا واحدهای مسکونی ایمن و مقاوم ساخته شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا