اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

دهک‌های پایین درآمدی با اجاره به شرط تملیک صاحبخانه شوند

مقام وزارت راه و شهرسازی بر لزوم احیای طرح اجاره به شرط تملیک برای خانه دار شدن دهک های پایین درآمدی تاکید کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین، حسن تیزمغز، نماینده وزیر راه و شهرسازی در نهضت ملی مسکن در همایش سراسری سازندگان و انبوه سازان مسکن با تأکید بر اینکه می بایست در صورت ورود شرکت های خارجی به حوزه مسکن در کشورمان، انتقال تکنولوژی شود و شرکت ها و کارخانجات آنها در کشور بماند و اثر خوبی تا پایان ساخت ۴ میلیون مسکن داشته باشیم اظهار کرد: همانگونه که برای صادرات مشوق گرفتیم دنبال این هستیم که این مشوق ها را برای حوزه ساخت و ساز هم دنبال کنیم.

وی تأکید کرد: کنترل قیمت ها بسیار مهم است ما همیشه می بینیم که قیمت ها چه در حوزه مصالح ساختمانی و نهاده ها و چه در بخش زمین، بی ربط بالا می‌رود.

نماینده وزیر راه و شهرسازی افزود: وامی که می دهیم کافی نیست در کشورهای دیگر با سود ۱.۲ درصد تسهیلات بانکی ساخت مسکن می دهند ما اینجا با نرخ سود ۱۸ درصد می دهیم باید کاری کنیم برای دهک های یک تا ۳ امکان دریافت مسکن به شیوه اجاره به شرط تملیک با دوره زمانی ۲۵ تا ۳۰ سال تامین شود.

وی گفت: با این کار باید بازپرداخت ماهانه ۱۰ میلیون تومان شود دولت باید یارانه دهد قرار شد دولت بخشی از نفت را به این منظور اختصاص دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا