جامعه مهندسان مشاور ایران

جامعه مهندسان مشاور ایران

نقش و رسالت سازمان‌های مدنی از قبیل انجمن‌ها، جوامع، جمعیت‌ها و اتحادیه‌های صنفی در حفظ تعادل و رشد و توسعه کشورها طی دهه‌های اخیر افزایش یافته است. این سازمان‌ها بوسیله اشخاص حقیقی و یا حقوقی مربوط به یک حرفه، یا معتقد به آرمان‌ها و اهداف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی معینی تشکیل می‌گردند و هدفِ دفاع از حقوق و ارتقاء توانمندی‌ها و رشد اعضای خود را دنبال می‌کنند و از این طریق به رشد و توسعه خود و جامعه نیز کمک می‌نمایند. این گونه سازمان‌ها بعنوان حلقه واسط بین مردم و دولت عمل می‌کنند و پل ارتباطی بین مردم و دولت به شمار می‌آیند.

جامعه مهندسان مشاور بزرگترین تشکل مدنی مهندسان مشاور کشور بوده و ضمن دفاع از حقوق جمعی و فردی آنان و کمک به رشد و توسعه حرفه مهندسی،با مطرح ساختن مسائل و نیازهای حرفه مهندسی مشاور و شرکت‌های مهندسان مشاور با مراجع ذیربط دولتی (مانند سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور) سعی می‌نمایند ضوابط و بسترهای قانونی لازم را نیز ایجاد کند

جامعه با داشتن اعضایی در ده‌ها رشته تخصصی مهندسی، اقتصادی و مدیریت در نقطه‌ای قرار گرفته است که برای انجام موثرتر رسالت خود و ایفای نقش کارآمدتر در کمک به رشد و توسعه کشور و اعضای خود، نیازمند چشم‌انداز، هدف‌های روشن، استراتژی‌های مشخص و برنامه‌های اجرائی لازم می‌باشد.

مدیریت جامعه با انجام برنامه‌ریزی استراتژیک می‌تواند به نیاز مذکور پاسخ گفته و مسیر رشد و توسعه خود را تعیین و طراحی نماید. جامعه می‌تواند با مشارکت و تعامل با اعضاء خود به برنامه منسجمی دست یابد که فعالیت‌های آن را در راستانی توانمندی و استحکام حرفه مهندسی مشاور متمرکز و سازماندهی کند و جایگاه مهندسان مشاور ایران را در کشور، منطقه و جهان ارتقاء بخشد و اثر بخشی آنان را در رشد و توسعه کشور افزایش دهد و بر دانش، مهارت‌ها و بهره‌وری هر یک از شرکت‌های مهندسی مشاور بیافزاید.

آدرس سایت: www.irsce.org

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0