سفارت مرکزی در بانکوک

سفارت مرکزی در بانکوک / AL_A

 

اختصاصی ساختمان آنلاین: از طرف آرشیتکت، سفارت مرکزی یک نیم­رخ متمایز جدید به شهر می ­آورد که هم به خیابان و هم به افق مشرف است و سفارت مرکزی مردم را از بانکوک و تمام دنیا فرا می ­خواند.

سفارت مرکزی در بانکوک

این پروژه­ ی چندمنظوره ­ی ۵/۱ میلیون فوت مربعی که در باغ­ های سابق سفارت بریتانیا در جاده­ ی پلوئنچیت، شریان اصلی تجارت بانکوک واقع شده است، یک لژ لوکس هفت طبقه­ ی خرده فروشی، و یک برج هتل ۲۷ طبقه­ ی پنج ستاره به نام پارک هیات با ماهیت منسجم معماری را شامل می ­شود. این برج نخستین برج تایلند است که توسط یک آرشیتکت بریتانیایی تکمیل شد.

هتل و مرکز خرید با یک طرح دایره ­ای پیوسته به هم متصل شده ­اند که ستون­ ها و برج، و نیز برنامه­ ها را مستقیماً با هم ادغام می­ نماید. پیوستگی خط برج، حجم ستون­ های سنگین را کم می­کند و سازه ­ای را به وجود می ­آورد که در تمام ابعاد نامتقارن است.

به گزارش ساختمان آنلاین: باز بودن ساختار، شهر را در آغوش می­ گیرد و با مجموعه ­ای از تراس ­های بیرونی و بالکن­ هایی برای دیدن و دیده ­شدن، مناظر متقابلی را به وجود می ­آورد. ساختار مرتفع که از لژ بالارفته است، دو نورگیر عمودی را در بر گرفته است که فضای داخلی را وسیع و باز کرده و تراس ­های پله ­دار را به نمایش می­ گذارد، و کاربری­ های هتل را تفکیک می­ کند: برنامه­ های خصوصی مربوط به مهمان ­ها مشرف به باغ­ های پارک نای لرت بوده و بار هتل، سالن پذیرش و تراس آسمان مشرف به شهر می ­باشد.

طراحی نما که ساخت سنتی و تکنولوژی­ های دیجیتال طراحی را با هم ادغام نموده ­است، بر اساس ساخت الگوهای پیچیده­ ی سنتی تایلند ساخته شده است. نمای خارجی به ۳۰۰٫۰۰۰ کاشی آلومینیومی مزین شده است که دو وجه دارند و آشوب شهر و هم­چنین خود آسمان را منعکس می­ کنند. توزیع کاشی­ ها که الگوی پویایی را در پاسخ به شرایط خارجی به وجود آورده است، یک اثر شبه ماره ­ای ایجاد می ­کند که با بازی نور و بازتاب در مقاطع مختلف، راه راه به نظر می­ رسد.

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید