اداره مرکزی CCTV

اداره مرکزی cctv

اختصاصی ساختمان آنلاین:این مجموعه توسط OMA طراحی شده است و تجدید ساختاری از آسمان خراش به عنوان یک گره است که ساخت آن از سال ۲۰۰۴ در زمینی به وسعت تقریبی ۴۷۳۰۰۰ متر مربع آغاز شد. استودیوی تلویزیون، محل کار، امکانات تولید و پخش بزرگترین پروژه انجام شده توسط OMA است و اولین تجربه ساختمانی او در چین است.

اداره مرکزی CCTV

به گزارش ساختمان آنلاین: این پروژه آسمان خراش ها را در مورد ارتفاع خود به مبارزه می طلبد. این آسمان خراش شامل دو برج است که از یک سطح مشترک در کف برخاسته اند و روبه روی یکدیگر قرار گرفته و بالا رفته اند و در نهایت به شکلی عمود بر یکدیگر با کنسولی ۷۵ متری با هم ادغام می­ شوند.  این طرح تمام پروسه تولید تلویزیون را که قبلا در نقاط مختلف شهر پراکنده شده بود، به یک حلقه فعالیت­های مرتبط متصل می­ کند.

ساختار اداره مرکزی CCTV و نیروهایی که در آن کار می­ کنند از نمای آن قابل مشاهده است ، مجموعه ای از خطوط قطری که در حوزه های با فشار بیشتر متراکم­ تر می­ شوند و در حوزه­ هایی که به حمایت کمتری نیاز دارند بازتر و گشادتر هستند. این نما خود نمایانگر بصری ساختار ساختمان شده است.

پروژه CCTV توسط OMA/ رم کولهاس رهبری می­ شد که شریکانش ال اسچیرن (تا سال ۲۰۱۰) و دیوید جیانتن بودند و مدیر پروژه دانگ می یائو با همکاری شوهی شیگ ماتسو، الن وان لون و ویکتور ون در چین بودند.تیم طراحی متشکل از معماران پروژه آنولینون، چارلس برمن و ادریان فیشرو با همکاری ۱۰۰ معمار از OMA بودند.

طراحی زیرساختها و خطوط برقی ، مکانیکی و لوله کشی توسط  سیسیل بالماند و اروپ انجام شده است در حالیکه ECADI (موسسه تحقیقات و طراحی معماری چین شرقی) به عنوان موسسه معماری محلی فعالیت کرده است. مشاوران طراحی عبارت بودند از : گروه INC، در داخل / خارج، DHV، DMJMH + N، لرچ باتس و همکارانش، LPA,، همکاران سنزی براون و رومانا گاتلند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید