معرفی و بررسی مجتمع تجاری تفریحی عرش آجودانیه

مجتمع تجاری تفریحی عرش آجودانیه؛ تلفیقی از معماری مدرن و سنتی

اختصاصی ساختمان آنلاین: منطقه‌ی آجودانیه از مناطق مرفه‌نشین تهران است که بیش از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و از شمال به ارتفاعات دامنه‌های جنوبی رشته‌ کوه البرز می‌رسد.

مجتمع تجاری تفریحی عرش آجودانیه، از جمله برج‌های تجاری و تفریحی در این منطقه از تهران است که در ۸ طبقه و در زمینی به مساحت حدود ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زیربنایی حدود ۴۰ هزار متر مربع ساخته شده است. فرایند ساخت این مجتمع تجاری در ۲۲ تیرماه سال ۱۳۸۹ شروع شده و انتهای تیرماه ۹۴ به اتمام رسیده است.

یکی از ویژگی‌های منطقه‌ی آجودانیه ترکیب مدرنیته و سبک زندگی سنتی است که همین ویژگی را می‌توان در مجتمع تجاری عرش آجودانیه مشاهده کرد.

این مجتمع تجاری در یکی از محله‌های واقع در شمال تهران به نام آجودانیه قرار دارد و در ۸ طبقه و متشکل از بخش‌های مختلفی از جمله تالار پذیرایی، هایپرمارکت در زیرزمین، شهربازی با طراحی مدرن، رستوران، ۳ طبقه پارکینگ با ظرفیت ۴۶۴ پارک خودرو، ۴ طبقه‌ی تجاری با ۱۳۲ واحد، ۳۱ فودکورت، ۲ بوفه و سالن ورزشی است.

اگر از طرفداران غذا خوردن و تست غذاهای مختلف باشید، فودکورت مجتمع تجاری عرش ویژگی منحصربفردی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این فودکورت با چشم‌انداز جذابی که به کوه‌های شمال تهران دارد، نه تنها اوقات خوشی را برای شما فراهم می‌کند، بلکه باعث می‌شود اشتهای شما برای لذت بردن از غذاهای لذیذ فودکورت مجتمع تجاری عرش بیشتر شود.

علاوه بر این حضور برندهای مشهور و محبوب در فضایی با معماری جذاب و ویژه، سبب شده است تا این مجتمع تجاری به یکی از مراکز پرتردد در منطقه‌ی آجودانیه تبدیل شود. از دیگر امکانات مجتمع تجاری عرش می‌توان به بام سبز، تریا، سالن ورزشی، دوربین مدار بسته، سیستم اینترنت بی‌سیم (WiFi) و سیستم تهویه‌ی مطبوع اشاره کرد.

مدیریت ساخت مجتمع تجاری عرش بر عهده‌ی شرکت ثامن سازه عرش بوده که در نمای آن به زیبایی از تلفیق سنت و مدرنیته استفاده شده است. بنای این برج از سرامیک خشک، کامپوزیت، کرتن وال و نورپردازی جذاب بهره می‌برد.

یکی از مهمترین بخش‌های مجتمع تجاری عرش آجودانیه، فروشگاه هایپرمی با زیربنای ۲ هزار متر مربعه است که با توجه به شرایط منطقه فروش بسیار خوبی دارد. برای این فروشگاه ۵۰۰ پارکینگ در نظر گرفته شده است و مراجعه‌کنندگان با سه آسانسور و دو پله برقی جابه‌جا می‌شوند. تنوع کالایی در این فروشگاه بسیار عالی است؛ به طوری که کالای مختلف ۱۳ هزار برند در این فروشگاه در گروه‌های لبنیات، پروتیئن، میوه، سبزیجات، مواد غذایی، نان گرم و… عرضه می‌شود.

به گزارش ساختمان آنلاین: بد نیست بدانید که مجتمع عرش آجودانیه از سمت شمال به ارتفاعات دامنه‌ی جنوبی البرز، از سمت شرق به انتهای بزرگراه ارتش-کارخانه‌ی آسفالت و منبع نفت شمال شرق تهران و از سمت جنوب به بزرگراه چمران در فاصله‌ا‌ی بین دوراهی هتل آزادی و بزرگراه مدرس منتهی می‌شود.

درواقع می‌توان محله‌ی آجودانیه را از محله‌های قدیم تهران معرفی کرد که زمانی به آقا رضا خان اقبال السلطنه از وزرای ناصرالدین شاه قاجار، تعلق داشته است. وی در ابتدا آجودان مخصوص سلطان قاجار بوده و پس از ملقب شدن به عکاس‌باشی، به عنوان حسابدار ناصرالدین شاه نیز فعالیت می‌کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید