خانه ۲Y

خانه۲Y/سباستین ایراراتزاوال

اختصاصی ساختمان آنلاین: از دید یک معمار، دو هدف عمده در خانه ۲Y وجود دارد. اولین هدف خانه ۲Y آنست که انطباق جنگل در تجربه روزانه مشتریان و کاربران انجام شود و دومین هدف خانه ۲Y که آنها سهم بالایی از نور و خورشید را تا حد ممکن در تمامی روز دریافت کنند.

۲y-house-46

برای این اهداف پروژه با نمودار مرسوم ۲Y ایجاد شده که موجب آن می شود که نه تنها جهت گیری دوگانه برای ورود نور خورشید در زمان های مختلف ایجاد شود، بلکه موجب بروز چشم انداز و بصریت های احاطه شده در اطراف ساکنین آن خانه شود.

۲y-house-3

به بیان دیگر، محیط بشدت قابل تعمیم یافته خانه و متعلقات آن در مقابل سازماندهی فشرده، موجب نیرومند ساختن تجربه وجودی، نه در مصاف با بیرون زدگی و بلکه همراه با آن می شود. به طور خاص، وجود در میان خورشید و جنگل در یک رابطه جداری مد نظر است.

۲y-house-4

مضافا، این شکل نیز ممکن است برای انطباق با درختان حاضر بدون اجبار در پاکسازی سایت یا مکان در نظر گرفته شود.

۲y-house-12

 به گزارش ساختمان آنلاین: با توجه به تجسم پروژه، الوار تنها با در نظر گرفتن مصالح بومی که می تواند موجب وابستگی خانه به مکان بوسیله پیوستگی طبیعی و فرهنگی شود، انتخاب نمی شود، بلکه به دلیل ساختارهای چوبی، در مقابل دیگر انواع مواد، طبیعتا با عناصر خطی نامحدود به عنوان یک نتیجه موجب ایجاد حس بینهایت طلبی می شود که در جنگل وجود دارد و می تواند در اقسام ارتعاش با وجه صوری نمایان شود. در این رابطه، برنامه های ساختاری و معماری به طور همزمان و در یک مکالمه پایدار انجام می شود، جایی که در پایان کار تشخیص آن دو از یکدیگر بسیار دشوار می شود.

۲y-house-01با توجه به رابطه با زمین، نمودار ۲Y که در بالا اشاره شد به تبادل نظر درباره انحراف و شیب در رفتارهای مختلف می پردازد. گاهی اوقات آن تکیه و تاکید خود را بر زمین می گذارد و الباقی در تصاد با خاک می مانند، که تاکید بر ساختگی بودن بدنه معماری است.

۲y-house-02

با توجه به بهسازی صوری پوسته، هدف ایجاد ارتعاش در وجه های غالبا سبزرنگ است که بخوبی شناخته شده و می تواند با رنگ قرمز موفقیت را بدست آورد.

فیلم خانه ۲Y :

 

تصاویری از خانه ۲Y :

 

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید