الزام ثبت درخواست کنترل ظرفیت و صلاحیت و ثبت قرارداد اجرای ساختمان از طریق سامانه خدمات مهندسی از مورخ ۰۱/۱۰/۹۵

الزام ثبت درخواست کنترل ظرفیت و صلاحیت و ثبت قرارداد اجرای ساختمان از طریق سامانه خدمات مهندسی از مورخ ۰۱/۱۰/۹۵

قابل توجه کلیه اعضای محترم سازمان – دارای پروانه / صلاحیت اجرا (حقیقی و حقوقی)

بدینوسیله به اطلاع کلیه سازندگان دارای صلاحیت اجرا وفق دستورالعمل شماره ۴۳۰/۲۰۸۲۸ مورخ ۸۹/۰۲/۰۱ دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای و ابلاغیه شماره ۴۳۰/۵۸۶۹۹ مورخ۹۳/۱۱/۰۷ آن دفتر مبنی بر افزایش متراژ و تعداد طبقات سازندگان حقیقی در استان تهران می‌رساند:

در مواردی که هر یک از سازندگان دارای صلاحیت با مالک / وکیل مالک و یا مالکان به توافق نهایی جهت ارائه خدمات اجرای ساختمان رسیده‌اند، از روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۱۰/۰۱ ثبت درخواست کنترل ظرفیت و صلاحیت و ثبت قرارداد اجرای ساختمان الزاما از طریق سامانه خدمات مهندسی (Observer.tceo.ir) میسر و امکان‌پذیر خواهد بود.

از این رو به منظور کاهش مراجعات حضوری و تردد اعضای محترم در سطح شهر، به درخواست‌­های کنترل ظرفیت و صلاحیت، به صورت حضوری پاسخ داده نخواهد شد.

بدین منظور و جهت استفاده بهتر از امکان ایجاد شده ضروریست به نکات ذیل توجه لازم صورت گیرد:

۱- سازندگان حقوقی که طی سال ها ی ۹۲ تا به امروز در سامانه خدمات مهندسی سازمان استان تهران ثبت نام کرده و تشکیل کارتابل داده‌اند نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و می‌بایست جهت استفاده از امکانات کارتابل پس از اطمینان از بروز بودن اطلاعات پروانه حقوقی و همه اعضای حقیقی عضو شخص حقوقی در سامانه شهرسازی شهرداری، به روال گذشته اقدام نمایند.

۲-  سازندگان حقوقی که تاکنون در سامانه خدمات مهندسی سازمان استان تهران ثبت‌نام نکرده‌اند، ابتدا نسبت به ثبت اطلاعات پروانه حقوقی و همه اعضای حقیقی عضو شخص حقوقی در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری و یا امور مهندسین ناظر شهرداری(ایرانشهر) و اخذ شماره امضا(شماره شهرسازی) اقدام نمایند. ۷۲ ساعت پس از به روز رسانی این اطلاعات امکان ثبت‌نام در سامانه خدمات مهندسی فراهم خواهد شد. بدیهیست پس از ثبت‌نام امکان ورود به کارتابل و ثبت قرارداد اجرای ساختمان با ترتیبات مندرج در راهنمای ثبت قرارداد اشخاص حقوقی وجود خواهد داشت.

۳- مهندسان حقیقی دارای صلاحیت اجرا ابتدا وارد کارتابل خود شده و در منوی امکانات، قسمت تنظیمات مهندس اجرای ساختمان را فعال نمایند و پس از آن از طریق آیکون ثبت درخواست اجرای ساختمان نسبت به آغاز فرآیند ثبت قرارداد اجرای ساختمان با ترتیبات مندرج در راهنمای ثبت قرارداد اشخاص حقیقی اقدام فرمایند. بدیهیست اطلاعات مهندسان حقیقی می بایست در سامانه شهرسازی شهرداری تهران به روز و دارای اعتبار باشد.

۴- مهندسان حقیقی دارای پروانه دفتر سازنده حقیقی پیمان مدیریت(کد ۲۰) پس از بروز رسانی و ثبت اطلاعات خود در سامانه شهرسازی شهرداری از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران، ابتدا می‌بایست با ترتیبات مندرج در “راهنمای ثبت‌نام در سامانه خدمات مهندسی” در سامانه خدمات مهندسی ثبت‌نام نمایند. بدیهیست پس از ثبت‌نام امکان ورود به کارتابل و ثبت قرارداد اجرای ساختمان با ترتیبات مندرج در راهنمای ثبت قرارداد اشخاص حقیقیوجود خواهد داشت.

همچنین فایل “راهنمای ثبت نام در سامانه خدمات مهندسی” در اختیار می باشد.

 

منبع: معاونت خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0