تداوم رشد در بازار ۱۰ تریلیون دلاری مسکن انگلیس

تداوم رشد در بازار ۱۰ تریلیون دلاری مسکن انگلیس

تداوم رشد در بازار ۱۰ تریلیون دلاری مسکن انگلیس

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک»، بر اساس بررسی های انجام گرفته بر روی بازار مسکن بریتانیا، ارزش کل این بازار برابر با ۱۰ هزار و یکصد میلیارد دلار است که در صورت تبدیل کردن این رقم به تولید ناخالص داخلی، رقم آن برابر با رشد سومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی ژاپن است.

این در حالی است که بازار مسکن بریتانیا از سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد ۷.۳ درصد افزایش یافته و بازتاب آن بر روی قیمت مسکن خود را نشان داده است.

همچنین کمبود مسکن در قسمت هایی از انگلیس موجب افزایش بیشتر ارزش مسکن شده است.

تحلیل گران اقتصادی می گویند، علیرغم رخداد برگزیت و  اتفاقات رخ داده در ۶ ماهه گذشته در بریتانیا که موجب افزایش بلاتکلیفی در یکسری امور سیاسی شده اما بازار مسکن به افزایش ارزش خود ادامه داده و از گزند این حوادث مصون مانده است.

البته آمار نشان می دهد که شرق انگلستان بیشترین افزایش قیمت مسکن را از ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد به خود اختصاص داده است. بر همین اساس میانگین افزایش قیمت مسکن در این بازه زمانی ۱۱.۵۶ درصد و تقریبا ۴۴۰ هزار دلار افزایش پیدا کرده است.

همچنین بهای مسکن در «لندن» در سال های اخیر به بیشترین رقم رسیده و سریع ترین رشد را از آن خود کرده است؛  میانگین قیمت مسکن در این شهر ۵.۱۲ درصد افزایش یافته و ۷۰۰ هزار دلار به بهای مسکن افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حال حاضر زندگی در مرکز شهر «لندن» به دلیل افزایش بهای مسکن برای شماری زیادی از ساکنین این شهر سخت شده و شهرهای محبوب دیگر انگلیس هم شاهد افزایش قیمت قابل توجهی بوده‌اند.

در همین حال، از جمله سیاست های بریتانیا، سرمایه گذاری یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری در حوزه مسکن به منظور تحویل ۴۰ هزار واحد مسکونی با قیمت مناسب به افراد است؛ اگر چه به نظر می رسد که افزایش قیمت در حوزه مسکن فروکش نکند و احتمالا در سال آینده میلادی هم این روند ادامه داشته باشد.

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0