ساخت مسکن در مناطق محروم

ساخت مسکن در مناطق محروم

توسعه روستاها و مقاوم سازی مسکن روستایی همواره یکی از مهمترین دغدغه های دولتمردان و برنامه‌ریزان روستایی بوده و در این راستا طرح‌های متنوعی در قالب برنامه‌های توسعه توسط دولت‌ها به اجرا گذاشته شده است که طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از مهمترین این طرح‌ها در کشور است.

طرحی که با هدف تأمین مسکن متناسب، مقاوم و بادوام روستایی برای مددجویان کمیته امداد امام(ره) شکل گرفت و با نوسازی سالانه مسکن روستایی به یکی از تأثیرگذارترین برنامه های معاصر توسعه روستایی در کشور تبدیل شده و روند تغییرات به وجود آمده در کالبد و سیمای روستاها را شتاب بخشیده است. با توجه به چشم انداز این طرح، نوسازی‌های به عمل آمده باید ضمن تأمین مسکن مورد نیاز روستاییان، باعث ارتقای کیفی واحدهای مسکن روستایی و ترویج «الگوهای بومی مسکن روستایی» شوند.

طبق آمار کمیته امداد  امام خمینی(ره) که یکی از ارگان هایی است که در این زمینه فعالیت می کند، تعداد کمک به نوسازی و بهسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۷ ” ۱۴۲۵۰۰” واحد و تعداد کمک به تعمیر تکمیل برای ساختمان مددجویان از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۷ ” ۱۳۱۲۰۰۰ ” مورد است.

روستای جلاران شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی ۲۲ خانوار جمعیت دارد و آخرین روستا از مناطق کوهستانی درمیان است که در فاصله ۷۰ کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد.  از این ۲۲ خانوار ۲۱ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. هزینه احداث هر واحد مسکونی به صورت میانگین ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است. به دلیل عدم توان اقتصادی اهالی این روستا، برای احداث هر واحد مسکونی ۱۵ میلیون تومان کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۱۵ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن به صورت بلاعوض پرداخت شده است. بنابر این طرح توسعه ساخت ۲۱ واحد مسکن روستایی شامل حال جلارانی ها شده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

به این مطلب امتیاز دهید

فروشگاه عرضه کننده ساختمان آنلاین
- 19% متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

فروشگاه عرضه کننده
600,000 تومان 485,000 تومان
- 10% دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

فروشگاه عرضه کننده
195,000,000 تومان 175,000,000 تومان
خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید