بلاگپروژه های شاخص

دفاتر شهرداری ایورتا / آیتور مارتینز د زوازو و ایگور زوراکین پرز

دفاتر شهرداری ایورتا / آیتور مارتینز د زوازو و ایگور زوراکین پرز

اختصاصی ساختمان آنلاین:  دفاتر شهرداری ایورتا هدفش تلاش برای ارتباط بین کاربری عمومی و خصوصی است .  پیچیدگی مورفولوژیکی محل که به صورت منحنی است، ایده اصلی تولید پروژه  دفاتر شهرداری ایورتا بوده است. هندسه منحنی به منظور تعریف و ادغام کل برنامه و همچنین فضاهای ناشی از آن استفاده شده است.

یافتن راه حل برای برنامه­ های پیچیده کاربری­های مختلف یک چالش برای اعضای تیم بود. بنابراین استاندارد سازی و توزیع در برنامه­های فضایی مشابه با توجه به گوناگونی پلیس محلی، جمع آوری مالیات، دادگاه صلح، ادارات، سالن شهر و اتاق ملاقات لازم بود که همه در رابطه با این منطقه عمومی / اتاق انتظار /فضای داخلی ارائه شده بود.

در محل ورودی، منطقه مورد توجه پلیس محلی قرار دارد و از اینجا می توانید به اتاق انتظار / مربع داخلی دسترسی داشته باشید که به محل جمع آوری مالیات، دادگاه صلح، دفاتر، اتاق­های جلسه و توالت عمومی باز می­شود و به داخل دفتر خصوصی پلیس محلی دسترسی داشته باشید. توزیع کاربری­ها از دسترسی داخلی به پلیس محلی به این صورت است : دفتر، انبار، توالت، اتاق ابزار و دفتر اصلی برای رئیس پلیس.

 به این ترتیب منطقه عمومی در سه جلد از خارج ظاهر می­شود: ورودی هر دو مجموعه مالیات و دفاتر پلیس محلی را جدا می ­کند و این دادگاه به وسیله نور وارد میدان داخلی می­ شود.

این امر سبب ایجاد حوزه­ های غیر وابسته بین دفاتر پلیس محلی وسایر ادارات بخش خصوصی می­ شود و به این صورت ارتباط بصری از اتاق انتظار را با خارج از آن ممکن می­ کند. این فضاسازی نوعی تداوم بین فضای داخلی و خارجی برقرار می­کند که با استفاده از مصالح فلزی برای کاربری های مختلف افزایش می ­یابد و در حالی که وارد فضای داخلی می­شود از بیرون آن خارج می­ شودکه مانند یک سفر و چرخه به ظاهر بی پایان بین تمام فضاهای ایجاد شده است.

پلیس از ورودی، بقیه افراد از میزهای حضار و عموم مردم از اتاق انتظار، که اغلب بین آنها ارتباط داخلی نیز وجود دارد. این امر سبب ایجاد یک گفتمان متنوع بین شهروندان و کارمندان شهرداری می شود و با برداشتن حجاب سبب نزدیکی به درخواست های شهروندان می­ شود.

دفاتر شهرداری ایورتا / آیتور مارتینز د زوازو و ایگور زوراکین پرز

به گزارش ساختمان آنلاین: روش ایجاد فضای رابطه ای آسان و روان است و با استفاده از یک پوسته مداوم به توزیع فضاهای داخلی و خارجی کمک می­ شود که با تغییر ضخامت مصالحی که در نوار افقی به کار رفته اند تغییر می ­کند.یکی از آنها مات است و بر محیط اطراف تسلط دارد در حالی که آن دیگری فیلتر شفافی است که نور طبیعی و مصنوعی را به داخل وارد می ­کند و فضا را به یک موجود زنده در حال حرکت تبدیل می­ کند.

به علاوه حفره های مجاور که باند پیرامونی را روشن می کنند فضای عمومی را از ادارات خصوصی جدا می ­کند و مجموعه ای از خطوط نارنجی که بر سطح کف سفید رنگ مجموعه تداوم یافته اند کاربران را در داخل فضا هدایت می کنند و این احساسات را تقویت می­ کنند.شمارنده حضور، کاملا به پوسته یکپارچه شده است و بخشی از یک کل را تشکیل می ­دهد چه این پوسته باز و چه بسته باشد مانند درب­ها و قفسه­های قابل دسترس در زیر شمارنده.

در فضای داخلی یک مبل راحت، به راحتی شهروندان را به برنامه های خصوصی متصل می کند که بازتاب آن بر سقف با مجموعه ای از چراغ های استوانه ای شکل دیده می شود که حسی از یک فضای عمودی عمیق ایجاد کرده است.

نشانه هایی که در این مجموعه اداری طراحی شده ­اند به کل پروژه وحدت و انسجام می­ بخشند.

نور طبیعی و مصنوعی به همراه کف مجموعه با ترکیب رنگی نارنجی – سفید ، پوسته متخلخل و مصالح شفاف حسی از وحدت ، بی وزنی و سبکی و آرامش  را در کل ساختمان منتقل می­ کنند.

پوسته خارجی ساختمان به خاطر بافت، عمق دید ،ارتفاع متناوب نور  و پس زمینه افقی حسی به ظاهر زنده ، پنهان و در حرکت دائم را به ناظر منتقل می کند.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا