ارائه برنامه زمان‌بندی جدید برای تسریع عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی منطقه ۳


معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از پروژه های عمرانی شمال پایتخت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، ایرج معزی در ادامه بازدیدهای میدانی خود از پروژه های عمرانی در حال اجرا، بامداد امروز به پهنه شمالی پایتخت رفت و از پروژه های پارکینگ طبقاتی (زیرزمینی) نیایش و تونل ارتباطی خیابان آرش با بلوار اسفندیار و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی بازدید کرد.
معزی در این بازدید میدانی که به اتفاق مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۳، مدیران سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و جمعی از دست اندرکاران اجرایی پروژه ها انجام شد، ضمن تاکید بر لزوم پایش هفتگی پروژه های احداث پارکینگ طبقاتی نیایش و تونل آرش- اسفندیار، خواستار ارائه برنامه زمان بندی جدید به منظور تسریع عملیات اجرایی این طرح ها و بهره برداری از آنها در کوتاهترین زمان ممکن شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران همچنین آخرین اقدامات انجام شده در زمینه نصب تجهیزات الکتریکی، مکانیکی و همچنین تاسیسات مربوط به هوشمندسازی هفتمین تونل ترافیکی شهر تهران را مورد بررسی قرار دارد و تاکید کرد مرحله نصب تجهیزات تاسیساتی تونل آرش- اسفندیار به دقت در جریان بازدیدهای هفتگی ارزیابی خواهد شد.

حضور در خیابان آرش شرقی به اتفاق شهردار منطقه ۳ و بررسی اصلاحات هندسی لازم در معابر مرتبط با تونل آرش- اسفندیار، از دیگر برنامه های این بازدید بود.
گفتنی است پارکینگ طبقاتی نیایش با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، سازه‌ای ۱۱ طبقه با ۹ طبقه پارکینگ در تراز منهای یک و ۲ طبقه تجاری در تراز مثبت یک است. با بهره برداری از این پروژه، فضای موردنیاز برای پارک بیش از ۱۲۰۰ دستگاه خودرو تامین شده و به این ترتیب امکان مراجعه کم‌دردسر شهروندان به پردیس سینمایی ملت، بوستان ملت و بیمارستان قلب شهید رجایی تسهیل خواهد شد.
از سوی دیگر تونل آرش- اسفندیار که میزان پیشرفت عملیات اجرایی آن به مرز ۹۶ درصد رسیده است، شامل حدود ۱۴۰۰ متر مسیر تونلی و بیش از ۱۱۰۰ متر مسیر دسترسی است و بهره برداری از آن، تبعات ترافیکی ناشی از قطع ارتباط معابر شرقی- غربی منطقه توسط بزرگراه شهید مدرس و خیابان ولیعصر(عج) را به حداقل خواهد رساند.

منبع : شهرداری تهران

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      ارسال پاسخ