افزایش نقدینگی؛ معضل جدی بخش مسکن

برخی افراد دیگر امکان خانه‌دار شدن ندارند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزایش نقدینگی را معضل جدی بخش مسکن دانست و گفت: افزایش نقدینگی موجب کاهش قدرت خرید مردم در بخش مسکن شده به گونه ای که با تداوم این وضعیت برخی افراد جامعه دیگر امکان خانه دار شدن نخواهند داشت.

اقتصادآنلاین – المیرا اکرمی؛ ابوالفضل موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین اظهار داشت: رشد میزان نقدینگی موجب افزایش قیمت‌های کاذب شده و بنابراین قدرت مردم برای خرید مسکن و حتی اجاره کاهش یافته که این موضوع در شهرهای بزرگ مشهودتر است.

وی در ادامه افزود: نوساناتی که قیمت ارز در ماه های اخیر داشت، قیمت مسکن را هم در بخش خرید و فروش و هم رهن و اجاره افزایش داد و باید فکری اساسی برای این مساله شود.

موسوی با بیان اینکه رشد صعودی قیمت مسکن امکان خانه دار شدن را از برخی اقشار جامعه گرفته است، گفت: شرایط به گونه ای شده که افراد دارای درآمد متوسط به بالا هم دیگر امکان خرید خانه را ندارند.

نماینده مردم یزد در مجلس عنوان کرد: این در حالی است که پیش از ملتهب شدن بازار ارز و رشد صعودی قیمت ها، تا حدودی ثبات در بازار مسکن وجود داشت و رکود ایجاد شده موجب فراهم شدن شرایط خرید مسکن حتی برای خانه ‌اولی‌ها شده بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: تنها اصلاح شدن تغییرات موجود در شاخص‌هاى کلان اقتصادى است که می تواند منجر به بهبود وضعیت بازار مسکن شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید