پیش‌بینی قیمت مسکن در ماه رمضان

به گزارش تجارت‌نیوز، دامنه رشد قیمت مسکن از مهر ماه سال گذشته رو به کاهش رفت و حتی در دی ماه نیز تورم ماهانه به مرز صفر نزدیک شد، اما در اسفند ماه ۹۷ نیز مسیر تورم ملکی مجدد صعودی شد، به طوری که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در اسفند ۹۷ رقمی معادل ۸٫۸ درصد نسبت به بهمن ۹۷ افزایش پیدا کرد. همچنین حجم ماهانه معاملات مسکن در تهران از شهریور تا بهمن ۹۷ همواره کمتر از ۱۰ هزار واحد بود، اما در اسفند ماه ۳۵ درصد نسبت به بهمن ماه افزایش پیدا کرد و به نزدیک ۱۱ هزار واحد رسید.

آخرین میانگین ماهانه قیمت به ثبت رسیده در کارنامه بازار مسکن در سال ۹۷ مرز ۱۱ میلیون تومان بوده است اما آیا با شروع ماه مبارک رمضان معاملات و قیمت مسکن تغییری خواهد کرد؟

حسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: درست است که سیل اخیر خساراتی به زیرساخت‌های عمرانی، اراضی زراعی و اراضی باغی، واحدهای مسکونی و واحدهای تولیدی استان‌های سیل‌زده وارد کرد، اما ترسالی باعث توسعه و رونق بخش کشاورزی در سال ۹۸ خواهد شد، به همین جهت خودبه‌خود سمت و سوی سرمایه در سال ۹۸ به بخش کشاورزی هم خواهد رفت.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیل‌های اخیر باعث شد که درصد بالایی از مشکل خشکسالی بسیاری از استان‌های کشور حل شود، زیرا طی چند سال اخیر بسیاری از خانواده‌ها از استان‌های خود به دلیل خشکسالی و عدم بهره‌وری زمین‌های کشاورزی مهاجرت کرده بودند که سیل اخیر باعث شد که این خانواده‌ها مجدد به استان‌های خود بازگردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با توجه به اینکه امسال با مشکل خشکسالی مواجه نخواهیم بود، سمت و سوی سرمایه به بخش کشاورزی هم حرکت خواهد کرد، به همین جهت تقاضا برای بازار مسکن به عنوان کالای سرمایه‌ای کاهش خواهد یافت.

افضلی ادامه داد: تعداد واحدهای مسکونی که در اثر سیل آسیب دیده‌اند هم زیاد نیست که این موضوع تاثیر چشمگیری بر حجم تقاضا برای مسکن در سال ۹۸ نخواهد گذاشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی می‌کنم که قیمت مسکن در آستانه ماه مبارک رمضان کاهش خواهد یافت و آن رشد عادی متداولی که پیش‌بینی می‌شد را دیگر در بخش مسکن نخواهیم داشت.

منبع:شهر خبر

- 7%

پیستوله برقی دوو مدل DASP400

مرتب سازی بر اساس
645,000 تومان 599,850 تومان

پیستوله برقی کرون مدل CT31004

مرتب سازی بر اساس
890,000 تومان
- 7%

پیستوله برقی هیوندای مدل ۷۲۵-SG

مرتب سازی بر اساس
893,000 تومان 830,490 تومان
- 4%

پیستوله برقی ۶۵۰ وات نووا مدل NTS 2742

مرتب سازی بر اساس
699,000 تومان 671,040 تومان
- 4%

پیستوله برقی ۴۰۰ وات نووا مدل NTS 2741

مرتب سازی بر اساس
588,000 تومان 564,480 تومان
خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

Leave a reply