موسسه بتن امریکا

موسسه بتن امریکا

موسسه بتن امریکا ACI یکی از معتبرترین مؤسسات علمی در جهان است که در سال ۱۹۰۴ در آمریکا تاسیس گردید. این مؤسسه غیر انتفاعی که بیش از یکصد سال از عمر خود را سپری کرده است با هدف آموزش حرفه ای و مهندسی، تحقیقات علمی، پژوهش و توسعه استانداردهای طراحی و اجرای سازه های بتنی و مواد و مصالح مربوطه در سطح جهان فعالیت می کند. با گذشت زمان موسسه ACI بعلت کوششهای علمی و آموزشی فراوان و موثر مورد توجه جوامع مهندسی عمران در کشورهای مختلف جهان قرار گرفت و این جوامع بر آن شدند تا شاخه ای از این موسسه را در کشورهای خود ایجاد نمایند و در آخر این تلاشها به جایی رسید که هم اکنون موسسه ACI در جهان ۱۰۰ شاخه دارد. امروزه موسسه ACI با هدفی فراتر از هدف اولیه به سازماندهی کردن تلاش اعضاء برای ارائه خدمات عمومی غیر انتفاعی، جمع آوری و ارائه و انتشار اطلاعات به منظور اصلاح طراحی، تولید، کاربرد و نگهداری از تولیدات بتنی می پردازد.
ACI دارای ۵۰۰ کمیته علمی و پژوهشی است که هر کدام از این کمیته ها به بررسی و تدوین استاندارد در زمینه یکی از موضوعات مرتبط با بتن می پردازند برای مثال کمیته ۲۱۲ به بررسی و پژوهش پیرامون افزودنیهای بتن و کمیته ۵۱۵ به بررسی و پژوهش پیرامون روشهای محافظت از بتن می پردازد.
موسسهACI همچنین هر ماه اقدام به انتشار نشریه بین المللی بتن (Concrete International)، ژورنالهای مواد و مصالح، ژورنال سازه ای، مجموعه ۵ جلدی مرجع (ACI manual of concrete practice) خبرنامه و ویژه نامه های مختلف می نماید. ACI همچنین هر ساله در آمریکا اقدام به برگزاری دوهمایش در بهار و پائیز می نماید که دراین همایش ها برنامه های مختلفی چون ارائه مقالات علمی و کاربردی، بررسی دستاوردهای یکساله کمیته ها و تدوین و تصویب آنها، برگزاری مسابقات دانشجویی در زمینه تکنولوژی بتن و برگزاری نشست مشترک بین مدیران و نمایندگان صنعت و اساتید دانشگاه اجراء می گردد. موسسهACI همچنین هر ساله کنفرانسهای علمی بین المللی و میز گردهای منطقه ای را در سطح جهان برگزار می نماید که در آنها، ضمن ارائه مقالات علمی متنوع به بررسی مشکلات و مسائل شاخه های موسسه ACI در منطقه می پردازد.

 

شماره تماس:۸۸۶۶۱۲۵۶-۸۸۶۶۴۱۵۱-۸۸۶۶۴۱۵۲
آدرس موسسه بین المللی بتن آمریکا(ACI)- شاخه ایران: تهران- میدان ونک- خیابان ونک- کوچه لیلی پلاک ۱ واحد ۱۰

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0