گزارشی از نمایشگاه THE BIG 5 دبی

گزارشی از نمایشگاه THE BIG 5 دبی

اختصاصی ساختمان آنلاین: نمایشگاه THE BIG 5 دبی، بزرگترین نمایشگاه صنعت ساختمان در خاورمیانه است که سی و هشتمین دوره‌ی آن به تازگی برگزار شده است.

کشور امارات و به ویژه شهر دبی، یکی از مراکز برگزاری نمایشگاه‌های مهم در خاورمیانه است. نمایشگاه THE BIG 5 بزرگترین نمایشگاه صنعت ساختمان در خاورمیانه است که سی و هشتمین دوره‌ی آن در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ نوامبر (۵ تا ۸ آذر ماه ۹۶) برگزار شد. در این مطلب قصد داریم به صورت اجمالی، گزارشی از این دوره‌ی نمایشگاه ارائه کنیم.

نمایشگاه THE BIG 5 دبی مرکزی برای تجمع فعالان صنعت ساختمان است تا در کنار هم جدیدترین محصولات و نوآوری‌های این صنعت را در معرض دید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار دهند. در این نمایشگاه مهندسان، متخصصان، تولیدکنندگان و شرکت‌های مشهور در صنعت ساختمان در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و ضمن ارائه‌ی تجربیات خود، تلاش می‌کنند بتوانند شبکه‌ای گسترده را در صنعت ساختمان تشکیل دهند.

سی و هشتمین دوره‌ی نمایشگاه THE BIG 5 دبی، پذیرای بیش از ۲۶۰۰ شرکت کننده و ۸۰ هزار متخصص از بیش از ۶۰ کشور دنیا بود که در نوع خود آمار جالبی به شمار می‌رود. نمایشگاه THE BIG 5 2017 توسط احمد بن سعید آل‌مکتوم، رییس سازمان هواپیمایی دبی، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره‌ی گروه امارات افتتاح شد.

در این نمایشگاه کمپانی‌ها و متخصصان مختلف در حوزه‌ی محصولاتی چون ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی، ماشین آلات انتقال خاک، انتقال هوایی، ماشین آلات تخریب، ماشین آلات عمومی، قطعات و لوازم ساختمانی، سازه‌های از پیش ساخته، تجهیزات لوله کشی، انواع در، پنجره و شیشه، پوشش خارجی و نما، انواع عایق، انواع ملزومات ساختمانی، انواع مصالح ساختمانی، لامپ و سیستم‌های روشنایی، انواع کفپوش و دیوارپوش، مبلمان و اثاثیه، خدمات تعمیر و نگهداری ساختمان، سیستم‌های برقی و… گردهم جمع شده و ضمن ارائه‌ی جدیدترین دستاوردهای خود، به تیم‌سازی نیز مشغول می‌شوند.

به گزارش ساختمان آنلاین: یکی از ویژگی‌های مهم نمایشگاه THE BIG 5 دبی به ویژه در سال ۲۰۱۷، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی جانبی است که باعث انتقال دانش و ارتقای سطح کیفی محصولات در آینده می‌شود. جالب است بدانید نزدیک به ۱۳۵ سمینار و رویداد در کنار نمایشگاه اصلی THE BIG 5 2017 دبی برگزار شد.

اما امسال شاهد برگزاری رویداد جدیدی در کنار نمایشگاه اصلی THE BIG 5 2017 دبی بودیم. این رویداد مهم که به عنوان THE BIG 5 Solar نام‌گذاری شده با محوریت تامین انرژی دنیا از انرژی خورشیدی و ساخت جامعه‌ی خورشیدی فردا شروع به کار کرده است.

در نمایشگاه سال ۲۰۱۶، نزدیک به ۶ هزار بازدیدکننده به دنبال تکنولوژی‌های جدید خورشیدی بودند که بر همین اساس رویداد The THE BIG 5 Solar، بهترین پلتفرم برای شناخت بهتر و دقیق‌تر محصولات، فروشندگان، خریداران و وضعیت بازار به شمار می‌رود. هدف کشورهای GCC رسیدن به ۱۰ درصد تولید انرژی از منابع انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۰ هستند که نشان از فرصت‌های زیاد پیش روی تامین کنندگان دارد.

یکی دیگر از بخش‌های مهم نمایشگاه THE BIG 5 2017 دبی، به جایزه‌ی GAIA مربوط می‌شود که از سال ۲۰۰۸ به بعد هر ساله این رویداد برگزار شده و تبدیل به یکی از مهمترین جوایز حوزه‌ی تجهیزات و محصولات صنعت ساختمان شده است. در نمایشگاه امسال بیش از ۱۲۰ محصول برای جایزه‌ی GAIA پذیرفته شده‌اند که نشان از سختی کار هیئت داوران برای انتخاب بهترین محصولات دارد.

این نمایشگاه، فرصت خوبی برای شرکت‌های ایرانی است که بتوانند ضمن محک زدن توانایی‌ها و عرضه‌ی محصولات خود، با روابط شکل‌گرفته دریچه‌ای برای نفوذ به بازارهای جهانی صنعت ساختمان پیدا کنند. در THE BIG 5 2017 نیز شرکت‌هایی چون گروه بین‌المللی کارخانجات آجر آذرخش، رنگ باراد، لوازم خانگی کن، استیل اصفهان، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان، کارخانه آجر سهیل، استیل البرز و کاشی و سرامیک تبریز نیز حضور داشتند. مجله ساختمان نیز به عنوان اسپانسر و حامی مالی طلایی نمایشگاه THE BIG 5 2017، در این رویداد حاضر شده بود.

بی‌شک برگزاری چنین رویدادهایی در آسیا و خاورمیانه که ابعاد جهانی دارند و دیگر محدود به یک منطقه نیستند، نه تنها باعث افزایش دانش و انتقال سریع‌تر تکنولوژی بین شرکت‌کنندگان می‌شود، بلکه می‌تواند فرصت مناسبی برای حضور در بازارهای جهانی و ارتباط نزدیک و رو در رو با جامعه‌ی هدف شرکت‌های مختلف باشد.

شرکت‌کنندگان ایرانی نیز می‌توانند با حضور گسترده‌ی خود در این رویداد مهم، توانمندی‌های خود در صنعت ساختمان را به رخ رقبا بکشند.

به این مطلب امتیاز دهید

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید