سیزدهمین کنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران

تاریخ برگزاری:  چهارشنبه ۱۹ آبان ۹۵

کد رویداد:

محل برگزاری: آسیا، خاورمیانه، ایران، استان هرمزگان، دانشگاه هرمزگان – دانشکدۀ فنی و مهندسی


برگزارکننده: دانشگاه هرمزگان ، انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران

اطلاعات تماس: ۳۳۳۶۷۰۱۹-۰۷۶ و ۳۳۷۱۱۰۶۲- info@icme2016.ir 076

وب سایت:  www.icme2016.ir


لیست شرکت کنندگان:

سیزدهمین کنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران

درباره رویداد

امروزه در اغلب کشورهای جهان با توجه به رشد جمعیت و نیاز افراد به استقلال شخصی، تقاضای مسکن موجب شده تا ساخت و ساز همراه با زیر شاخه های فراوان خود به یک صنعت  مادر تبدیل شود که طیف گسترده ای از صنایع وابسته را تشکیل می دهد.

نیاز روز افزون به املاک و مستغلات، توسعه کاربرد سیستم های نوین، افزایش رویکردهای صنعتی، زیبا سازی، مقاوم سازی، سبک سازی، هوشمند سازی، به روز نمایی، پرداخت به جذابیت های بصری و …. در دنیای امروز دست به دست هم داده تا صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن به یکی  از مهم ترین صنایع زیر بنایی هر کشور تبدیل شود و جایگاه خاص خود را داشته باشد.

همچنین پیوند و ارتباط بین صنایع وابسته این صنعت مادر به یکدیگر و تعامل و تبادل اطلاعات، اطلاع رسانی از توانمندی ها و فناوری ها در میان اجزاء و مخاطبین و مصرف کنندگان از مهم ترین دلایل وجود نمایشگاه ها، همایش ها، جشنواره و کارگاههای آموزشی مختلف دراین حوزه از صنعت است.

صنعت نمایشگاهی که امروز به منزله یکی از ستون های اصلی اقتصاد مطرح است و به عنوان ابزاری برای ترویج و توسعه تلقی میگردد باعث شده تا نمایشگا ها به عنوان یکی از موثرترین عوامل معرفی، توسعه، برقراری ارتباط و در کل شکوفایی رونق اقتصاد در هر صنعتی باشند.

هرساله در جهان بیش از ۳۵۰۰۰ نمایشگاه و جشنواره برگزار می شود که از این تعداد سهم قابل ملاحظه ای به صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن اختصاص دارد حضور تعداد و فراوانی مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان در نمایشگاه های مربوط به صنعت ساختمان در مقایسه با سایر صنایع دلیل قابل استنادی برای اثر بخشی حضور در نمایشگاه تلقی می‌شود.

وجود ظرفیتهای بیشمار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی فرهنگی در صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن گویای اهمیت برگزاری نمایشگا های بزرگ و هدف گذاری جهت بهره برداری از این نمایشگاه ها است.

در حال حاضر که رکورد مسکن و ثبات بیش از انتظار بازار، در عرصه ساخت و ساز  بسیاری از فعالین این عرصه را با مشکلاتی درگیر کرده است. لزوم ایجاد فضا و بستر سازی جهت تعامل و ارتباط نزدیک میان تولید کنندگان و فعالان با متقاضیان کالا ها و خدمات در حوزه صنعت ساختمان بیش از پیش رخ می نماید و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف جهت ایجاد رونق در این صنعت را ضروری می نماید.

در این راستا، ستاد برگزاری نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته همسو با سیاست‌های تعالی صنعت ساختمان کشور جهت ایجاد فرصت رقابت برای ارائه خدمات و محصولات و خروج از رکود و ایجاد رونق در صنعت ساختمان با حمایت بخش‌های متولی و انجمن های تخصصی این صنعت اقدام به برگزاری دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته در محل شبستان اصلی‌ مصلای بزرگ امام خمینی (ره) نموده است.

درباره رویداد

محورهای همایش

– طراحی و ساخت به کمک رایانه: فناوری اطلاعات در تولید، ساخت و تولید مجازی، مهندسی معکوس،CNC ، DNC،CAD ، CAM،CAPP,RP ،CAQC ،FMS ؛

– ماشین­کاری سنتی و نوین: انواع روش­های ماشین­کاری، فرایندهای مدرن ماشین­کاری مانند EDM، ECM،USM، WJM، LBMو …؛

– فرآیندهای شکل­دهی فلزات و غیرفلزات : روش­های شکل­دهی فلزات، روش­های نوین شکل­دهی، فرایندهای قالب گیری و تولید محصولات پلیمری و کامپوزیتی و …؛

– فرآیندهای متالوژیکی ساخت: ریخته­ گری فلزات، جوشکاری، متالوژی پودر، عملیات حرارتی، ترایبولوژی و مهندسی سطح و …؛

– ساخت در مقیاس کوچک: فناوری میکرو و نانو؛

– تست‌های مخرب و غیرمخرب؛ انواع روش­های مکانیکی، الکترومغناطیسی و صوتی و …؛

– اتوماسیون در ساخت و تولید: رباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی و سیستم­های خبره، میکرو ماشین­ ها، مهندسی ابزار دقیق، طراحی و ساخت ماشین­ آلات و مونتاژ و …؛

– کاربردهای صنعتی در ساخت و تولید: مباحث کاربردی در صنایع کشور شامل هوا فضا، خودرو، ریلی، پتروشیمی، نفت و گاز، دریایی، نظامی، صنعت ابزار و قالب سازی و …؛

– مدیریت و نیازهای توسعه­ای در ساخت و تولید: تولید در مقیاس جهانی، روش­های کاهش هزینه­ های تولید، بهبود کیفی محصولات، کارآفرینی، مدل­های توسعه صنعتی، روش­های ایجاد و انتقال فناوری، مهندسی مجدد، نوآوری و خلاقیت و تولید سازگار با محیط زیست؛

– جلسات تخصصی ویژه.

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: ۳۰ فروردین ۹۵

آخرین مهلت ثبت نام: ۱ مهر ۹۵

مانده تا شروع رویداد
2016/05/31 00:00:00

[ujicountdown id=”همایش” expire=”2016/10/05 00:00″ hide=”true” url=”” subscr=”همایش نفت” recurring=”0″ rectype=”second” repeats=””].

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0