دسته‌بندی نشدهمجله خبری

خبر ناراحت کننده برای خریداران مسکن و مستاجران از سوی مجلس اعلام شد

خبر ناراحت کننده برای خریداران مسکن و مستاجران از سوی مجلس اعلام شد – آغاز کمبود مسکن در ماه های آینده

به گزارش کارگر آنلاین، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه بانک مسکن در بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن باید همراهی بیشتری با مردم داشته باشد، گفت: در شرایط اقتصادی کنونی کشور بسیاری از متقاضیان قادر به پرداخت اقساط تسهیلات خود نیستند و بنابراین باید در این زمینه بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی همکاری‌های لازم را با متقاضیان داشته باشند.

او با بیان اینکه سعی خواهیم کرد در قالب جلسه‌ای در کمیسیون عمران مجلس، تمامی این موارد را بررسی کنیم، افزود: امیدواریم هر چه سریعتر بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد تا دریافت کنندگان تسهیلات در این حوزه با مشکل مواجه نشوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در حوزه مسکن شرایط کرونا مشکلات بسیار زیادی را برای متقاضیان مسکن ایجاد کرده است، افزود: هم اکنون بازار مسکن با توجه به اقتصاد کشور در رکود شدید به سر می‌برد و همین موضوع ممکن است بعد از بهبود شرایط در کشور و شکست کرونا برای بازار مسکن مشکل‌ساز شود.

قیمت مسکن و تورم

رضایی اظهار کرد: هر سال بازار مسکن بعد از اتمام تعطیلات عید متناسب با نرخ تورم با رشد قیمتی بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد روبه‌رو می‌شد، این در حالی است که با شرایط خاص کشور ممکن است این بازار در ماه‌های آتی با روند نجومی قیمت‌ها روبه‌رو شود.

او توضیح داد : هم اکنون شرایط برای مستاجران و اقشار ضعیف جامعه بسیار دشوار‌تر است و در این زمینه وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریعتر اقدامات ویژه‌ای را در این زمینه در نظر بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: با توجه به آن که هم اکنون بسیاری از ساخت و ساز‌های کشور تحت تاثیر ویروس کرونا متوقف شده است بنابراین این موضوع باعث خواهد شد که ما در ماه‌های آینده با کمبود عرضه مسکن روبه‌رو شویم و این موضوع در آینده برای بسیاری از متقاضیان این حوزه دردسر ساز خواهد شد.

رضایی در پایان یادآور شد: هم اکنون بازار مسکن تحت تاثیر مصالح ساختمانی و همچنین قیمت زمین قرار گرفته است و با توجه به آن که قیمت‌ها در این بخش با رشد چشمگیر روبه‌رو شده است، بنابراین آینده خوبی را برای بازار مسکن نمی‌توان ارزیابی کرد.

 

منبع: کارگر آنلاین

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا