اولین کنفرانس ملی رویکردهای معماری و شهرسازی پیش رو

تاریخ برگزاری:  چهارشنبه ۲۷ مرداد ۹۵

کد رویداد:

محل برگزاری: آسیا، خاورمیانه، ایران، استان کرمانشاه، کرمانشاه،


برگزارکننده: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

اطلاعات تماس:  ۰۹۰۳۵۷۲۵۷۶۲ -۰۸۳۳۷۲۴۳۱۸۱

وب سایت:  سایت دبیر خانه کنفرانس


لیست شرکت کنندگان:

اولین کنفرانس ملی رویکردهای معماری و شهرسازی پیش رو

درباره رویداد

امروزه در اغلب کشورهای جهان با توجه به رشد جمعیت و نیاز افراد به استقلال شخصی، تقاضای مسکن موجب شده تا ساخت و ساز همراه با زیر شاخه های فراوان خود به یک صنعت  مادر تبدیل شود که طیف گسترده ای از صنایع وابسته را تشکیل می دهد.

نیاز روز افزون به املاک و مستغلات، توسعه کاربرد سیستم های نوین، افزایش رویکردهای صنعتی، زیبا سازی، مقاوم سازی، سبک سازی، هوشمند سازی، به روز نمایی، پرداخت به جذابیت های بصری و …. در دنیای امروز دست به دست هم داده تا صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن به یکی  از مهم ترین صنایع زیر بنایی هر کشور تبدیل شود و جایگاه خاص خود را داشته باشد.

همچنین پیوند و ارتباط بین صنایع وابسته این صنعت مادر به یکدیگر و تعامل و تبادل اطلاعات، اطلاع رسانی از توانمندی ها و فناوری ها در میان اجزاء و مخاطبین و مصرف کنندگان از مهم ترین دلایل وجود نمایشگاه ها، همایش ها، جشنواره و کارگاههای آموزشی مختلف دراین حوزه از صنعت است.

صنعت نمایشگاهی که امروز به منزله یکی از ستون های اصلی اقتصاد مطرح است و به عنوان ابزاری برای ترویج و توسعه تلقی میگردد باعث شده تا نمایشگا ها به عنوان یکی از موثرترین عوامل معرفی، توسعه، برقراری ارتباط و در کل شکوفایی رونق اقتصاد در هر صنعتی باشند.

هرساله در جهان بیش از ۳۵۰۰۰ نمایشگاه و جشنواره برگزار می شود که از این تعداد سهم قابل ملاحظه ای به صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن اختصاص دارد حضور تعداد و فراوانی مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان در نمایشگاه های مربوط به صنعت ساختمان در مقایسه با سایر صنایع دلیل قابل استنادی برای اثر بخشی حضور در نمایشگاه تلقی می‌شود.

وجود ظرفیتهای بیشمار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی فرهنگی در صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن گویای اهمیت برگزاری نمایشگا های بزرگ و هدف گذاری جهت بهره برداری از این نمایشگاه ها است.

در حال حاضر که رکورد مسکن و ثبات بیش از انتظار بازار، در عرصه ساخت و ساز  بسیاری از فعالین این عرصه را با مشکلاتی درگیر کرده است. لزوم ایجاد فضا و بستر سازی جهت تعامل و ارتباط نزدیک میان تولید کنندگان و فعالان با متقاضیان کالا ها و خدمات در حوزه صنعت ساختمان بیش از پیش رخ می نماید و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف جهت ایجاد رونق در این صنعت را ضروری می نماید.

در این راستا، ستاد برگزاری نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته همسو با سیاست‌های تعالی صنعت ساختمان کشور جهت ایجاد فرصت رقابت برای ارائه خدمات و محصولات و خروج از رکود و ایجاد رونق در صنعت ساختمان با حمایت بخش‌های متولی و انجمن های تخصصی این صنعت اقدام به برگزاری دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته در محل شبستان اصلی‌ مصلای بزرگ امام خمینی (ره) نموده است.

درباره رویداد

معماری و شهرسازی همواره به عنوان حوزه­ هایی چند بُعدی از دانش بشر مورد توجه بوده و هست. ماهیت چندگانه این دانش به دلیل ارتباط تنگاتنگ با مفاهیم و علوم انسانی در لایه­ های متعدد از یک سو و دانش مهندسی از جانب دیگر، بیش از هر چیز بر بُعد هنری و جذابیت آن افزوده است. به گونه ­ای که ویژگی ­های میان­ رشته ­ای آن با توجه به پیشرفت­ های روزافزون بشر در حوزه­ های فلسفه، هنر، روان­شناسی و تکنولوژی، شرایطی را به میان آورده که در عین انتزاع­ گرایی به عنوان یک هنر کاربردی و تاثیرگذار بر شئون زندگی انسان تلقی ­می گردد. کاربرد اجتناب­ ناپذیر اکثر حوزه­ های دانش بشری در خلق و تجلی معماری و شهر، توأم با پیشرفت جوامع و متعاقبا شکل­ گیری و تغییر نیازهای انسان، سبب شده که در این عرصه رویکردها و نگرش­ های گسترده و نوینی شکل گرفته و مواجهه با آنها به یکی از بارزترین چالش های معماری در پاسخگویی هر چه بهتر به نیازهای جسمی و روحی انسان مبدل شود. با توجه به اهمیت این موضوع و از آنجا که همایش ­های علمی بستر مناسبی برای نشر و ارائه دستاوردهای تحقیقاتی بوده و امکان نقد و بررسی این یافته ­ها را درجوامع علمی میسر می ­سازد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با توجه به پتانسیل ­های موجود و در راستای تحقق رسالت خطیر خود، اقدام به برگزاری “اولین همایش ملی رویکردهای معماری و شهرسازی پیش رو” نموده است. با این امید که در تعالی و ترقی جایگاه علمی و فرهنگی کشور عزیزمان موثر واقع گردد.

محورهای کلی همایش:
-آموزش و توسعه علوم ساختمانی
-نظریه­ های معماری و طراحی محیطی (معماری، معماری داخلی و معماری منظر)
-نظریه­ های شهرسازی و طراحی شهری
-نقد معماری و شهرسازی
-محیط زیست و توسعه پایدار
-روانشناسی محیطی
-عمران و فناوری ­های نوین ساختمانی
-جغرافیا و برنامه ­ریزی منطقه ­ای و شهری
-مدیریت پروژه و ساخت
-ایمنی و پدافند غیرعامل
-مدیریت بحران و بازسازی پس از سانحه
-گردشگری و میراث فرهنگی
-هوش مصنوعی و روش­ های نوین طراحی
-اقتصاد ساختمان
-آسیب ­شناسی و ارائه راهکار در سایر حوزه­ های مرتبط

مانده تا شروع رویداد
2016/05/31 00:00:00

[ujicountdown id=”همایش” expire=”2016/10/05 00:00″ hide=”true” url=”” subscr=”همایش نفت” recurring=”0″ rectype=”second” repeats=””].

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0